Kinnisvaralaen

Laenutaotlust täitma

Omalaen.ee väljastab kinnisvaralaenu soodsatel tingimustel. Kinnisvaralaenu puhul on laenu tagatiseks laenusaaja või mõne muu oma vastava nõusoleku andnud isiku kinnisvara, mille kinnistusraamatu esimesele järjekohale seatakse Omalaen.ee kasuks hüpoteek. Omalaen.ee-st võetud kinnisvaralaen on pangast võetud laenuga võrreldes tunduvalt paindlikumate tingimustega ning tarbimis- ja sms-laenudest ka oluliselt soodsam.

Kinnisvaralaen väljastatakse reeglina üsna suurtes summades – laenu tagatiseks võib olla korter, maja, suvila või maatükk ning kinnisvaralaenu väljastatakse ca 60-70% laenu tagava kinnisvara väärtusest. Ka laenu tagasimaksmise periood on teiste laenude omast pikem, ulatuses maksimaalselt ka kümnetesse aastatesse.

Tagasimaksetel kasutatakse põhiliselt kolme liiki maksegraafikuid:

  1. ilma kuumakseteta – ei tasuta igakuiseid tagasimakseid, kogu laenusumma tasutakse ühe tagasimaksena laenuperioodi lõpus, koguintress seevastu kohe alguses
  2. igakuiste intressimaksetega – laenu põhiosa tasutakse põhiosa perioodi lõpul ühe maksena, intressid igakuiselt
  3. annuiteetgraafikuga – laenu põhiosa tasutakse igakuiselt jooksvatest sissetulekutest

Ajalooliselt hakkas kinnisvaralaen hoogsamalt levima 1930ndate aastate Ameerikas. Tollal tegelesid kinnisvaralaenudega põhiliselt kindlustusseltsid, kes sel viisil võimaldasid laenu saamist ka nendele inimestele, kes muude programmide alt väljastatavate laenude tingimustele ei vastanud. Põhilist tähelepanu pööratigi siin laenu tagavale kinnisvarale ja selle kvaliteedile – tagatiseks kvalifitseerumiseks seati vastavaid kvaliteedinõudeid jne. Kinnisvaralaenu väljastati 50% ulatuses tagatiseks oleva kinnisvara väärtusest ning ka laenu tagasimakse perioodi pikendati kuni 15 aastani. Põhiasjades on kinnisvaralaen jäänud samaks ka tänapäeval.

Omalaen.ee pakub kinnisvaralaenule paindlikke tingimusi ja suhtub igasse juhtumisse individuaalselt. Kinnisvaralaenu võtmine on ka eriti mugav ja kõikidele laenutaotlustele vastame hiljemalt ühe tööpäeva jooksul.

Laenutaotlust täitma