Euroopa Keskpank (EKP) lükkab edasi suuremahulise uurimise tulemuste avaldamise kõrge riskiga laenude osas pärast mitme panga kaebusi uurimise käigu kohta. Kuigi algselt oli plaanis avaldada laenude uurimise tulemused sel kuul, oodatakse nüüd nende avaldamist septembris, vahendab Bloomberg News, viidates asjaga kursis olevatele inimestele.
Bloomberg News teatas eelmisel kuul, et EKP uurimine on pälvinud pankade poolt kriitikat. Mitmed pangad kasutasid standardset tagasisideprotsessi, et esitada EKP-le kirja teel ametlikke kaebusi seoses uurimise läbiviimisega.
Üks kaebusi puudutas väliskonsultantide ja EKP töötajate kasutamist, kes ei olnud pankade tegevusega tuttavad, reguleerivate asutuste ametnikud aga kritiseerisid ka ülevaate struktuuri.
Bloombergi andmetel on tõenäoline, et EKP vähendab pankadele seatud nõudeid täiendavate reservide loomise osas võimalike laenukahjumite katteks võrreldes esialgsete järeldustega, mis tehti käesoleva aasta alguses.
Uurimises osalevad sellised pangad nagu Santander, BNP Paribas, Deutsche Bank, Intesa Sanpaolo, Société Générale, UniCredit, samuti Bank of America, HSBC ja JPMorgani Euroopa üksused.
Greensilli investorid vaidlustavad UBSi kahjude hüvitamise ettepaneku.
Greensill Capitali kokkuvarisemise tõttu suuri kahjusid kandnud investorid on esitanud Luksemburgi finantsregulaatorile hagi UBSi hüvitamispakkumise vastu.
Financial Timesi andmetel väidavad investorid, et neile on keeldutud andmast juurdepääsu olulistele dokumentidele, mis on seotud nende investeeringutega Luksemburgis registreeritud fondidesse. Nad väidavad, et ilma nende dokumentideta ei saa nad UBSi pakkumist, mille kehtivus lõpeb juuli lõpus, vastu võtta.
UBS pakkus investoritele välja maksta 90 protsenti nende rahast, kuid nõudis neilt loobumist muudest õiguslikest nõuetest. Kuigi ettepanek võeti üldiselt hästi vastu, väidab grupp endisi Credit Suisse’i kliente, kes investeerisid 80 miljonit dollarit, et Luksemburgi seaduste kohaselt peavad fondijuhid pakkuma täielikku hüvitist juhul, kui fondi puhasväärtuse arvutamisel on tehtud vigu või kui investeerimisreegleid ei ole järgitud.
See probleem muudab keerulisemaks UBSi jõupingutused lahendada pikaajalisi õiguslikke probleeme, mis on seotud Credit Suisse’iga, mille UBS eelmisel aastal Šveitsi valitsuse toetusel pankroti eest päästis. Credit Suisse soovitas umbes tuhandel jõukal kliendil investeerida Greensilliga seotud fondidesse, mis aga kolm aastat tagasi kokku varisesid, blokeerides 10 miljardi dollari väärtuses varasid.