Hiljuti kirjutasime sellest, kuidas Saksamaal on üsna raske laenuandjaid endale kinnisvaralaenu andma meelitada. Täna räägime lahti selle, milliseid variante seal siiski pakutakse – eeldusel muidugi, et küsimuste-vastuste kadalipp on eelnevalt edukalt läbi tehtud.
Fikseeritud intressiga kinnisvaralaenud on Saksamaal kõige populaarsemad. Tagasimaksete summa on sellise laenu puhul terve laenuperioodi jooksul üks ja sama. Alguses on intresside osa makses suur ning põhiosa sellest väiksem, aga aja jooksul muutub intressi osakaal makses väiksemaks ning põhiosa saab sellevõrra suuremaks minna. Nii annavadki kaks muutujat kokku ühe muutumatu summa. Kui laenuperioodi lõpuks ei ole kogu laenu tagasi makstud, tuleb teha järelfinantseerimine.
Ainult intressidel põhinevad kinnisvaralaenud on Saksamaa maksumaksjatele tõeline maiuspala, sest esiteks peavad ainult intressid esmajärjekorras tagasi makstud olema ning teiseks saab intressidelt tulumaksu riigi käest tagasi küsida. Selliste kinnisvaralaenude kuumaksed on ka üsna väikesed. Loomulikult tuleb pärast intresside tagasimaksmist ka põhiosa tagasi maksta ning seepärast on tõsiselt soovitatav korralikult säästa ning hiljem säästudest tagasimaksete osa pangale loovutada.
Paindliku graafikuga kinnisvaralaenud järgivad Euribori kursi liikumisi ning nende tagasimaksete summasid korrigeeritakse iga kolme kuu tagant vastavalt turul toimunule. Kui Euribori kurss tõuseb, tõusevad ka intressid ning vastupidi. Seda tüüpi laenul on Saksamaal omakorda palju erinevaid variante ning samuti on võimalik sellist laenu vajaduse või kliendipoolse huvi korral fikseeritud intressiga kinnisvaralaenuks ümber muuta. Paindliku graafikuga laenud võivad inimestele väga kasulikud olla just siis, kui Euribori väärtus on madalseisus. Seega tasub selliste laenude korral Euribori kursil pidevalt silma peal hoida ning võimaluse korral suurem osa intresse just madalseise ära kasutades pangale tagasi maksta.