Skip to main content

USA kinnisvaralaenudega seotud ettevõtte kodulehelt võib leida palju kasulikke nõuandeid selleks, kuidas esimese sissemakse jaoks raha kas säästa, leida või koguda. Loodame, et sellised nõuanded tulevad ka eestlastest kinnisvaralaenude taotlejatele kasuks. On ju tegemist niivõrd suure summa ja ettevõtmisega, et esmapilgul võib see isegi lootusetu üritusena paista. Ometi pole see kaugeltki nii! Paljud inimesed on sellise vägitükiga hakkama saanud ja teist sama paljud saavad ka edaspidi. Vaja on ainult pealehakkamist, rahulikku meelt ja loogikat, mille abil hiigelsuur ülesanne väiksemateks, palju paremini läbitavateks etappideks muuta.

Kui palju?

Kõigepealt tuleks kliendil endale selgeks teha, kui suurt sissemakset tema tulevane kinnisvaralaen üldse eeldab. Ameerikas on selleks numbriks tavaliselt ca 20% kinnisvaralaenu kogusummast. Kui inimesel on teada, millises piirkonnas ja millist kodu ta edaspidi vajab, saab ta vastavate arvutuste abil umbkaudse summa hõlpsasti ka ise välja selgitada.

Säästa

Tasub läbi mõelda iga võimalik variant, kuidas oma raha annaks kokku hoida. Näiteks olla üks ameeriklanna kaheteist aastaga 36 000 dollarit kogunud vaid sellega, et pani iga poes tagasiantud viiedollarilise kõrvale ega puutunud sealt siis enam sentigi! Sama trikki saab kindlasti ka eurodega teha. Samamoodi on kasutatud varianti, et mitte ainult mingi kindel summa, vaid kogu poes ülejäänud raha läheb alati otse kinnisvaralaenu sissemakseks. Kõrvale pannakse ka iga-aastased maksutagastusrahad ning loobutakse paremate autode liisimisest, et panna nende kuumaksed hoiule, välditakse krediitkaarte, luuakse kinnisvaralaenu sissemakse fond, kuhu lähevad kõik preemiad ja palgatõusud jpm. Kõigi selliste nippide puhul on tähtis alustada võimalikult varakult ehk teisisõnu kohe.

Visualiseeri eesmärk

Soovitatakse kinnisvaralaenu sissemakseks raha kogumisega algust teinud inimesel oma eesmärk võimalikult täpselt visualiseerida. Uhked pildid unistuste majast võivad abiks olla, samuti mõjub pidev kasvava summa rõhutamine näiteks suure rahateljena või mingil muul lõbusal ja inspireerival moel. Palju abi võib olla ka mitmetest nutiseadmetes pakutavatest rakendustest, mis aitavad veelgi paremini eesmärki silmas pidada.