Vahel võib muidu ka nii kenasti ülesmäge jooksva elu juures juhtuda, et korraks keerab kõik pahupidi. Ära kurvasta ega lase asjadel omasoodu minna, vaid haara kohe ohjad enda kätte ja tegutse. Siin mõned soovitused sellest, kuidas taolisel keerulisemal ajal toimetada nii, et kinnisvaralaenuga oleksid asjad korras.
Tulude suurendamine
Kindlasti kõlab see nüüd soovitada lihtsam kui teostada, aga mõtle siiski läbi – ehk on sul olemas mingi teadmine või oskus, mis enda kasuks tööle rakendununa võimaldab ka lisatulu teenida.
Kulude vähendamine
Veidi lihtsam, kui eelmine on oma kulude tähelepanelik jälgimine, mida hõlbustab ka näiteks täpse arvestuse pidamine. Pane kirja kõik pere kulutused ning saad kiirelt selge ülevaate, kust ja mille arvelt annaks raha kokku hoida.
Kinnisvaralaenu puhkus
Enamus kinnisvaralaenu andjaid pakub võimalust kinnisvaralaenu perioodi vältel vajadusel ka laenupuhkust võtta. Kinnisvaralaenu puhkust võimaldatakse 6-12 kuuks, mõningal juhul ka kuni 36 kuuks. Sel ajal peab kinnisvaralaenu saaja jätkama intresside tasumist, kuid põhiosa mittemaksmine teeb kinnisvaralaenu puhkuse ajal laenumaksed väikemaks. Erandina on võimalik taotleda ka täielikku maksepuhkust, mille ajal on kinnisvaralaenu saaja vabastatud nii laenu põhiosa kui ka intresside maksmisest.
Kinnisvaralaenu pikendamine
Kui väiksem laenumakse oleks heaks lahenduseks, siis võiks taotleda kinnisvaralaenu perioodi pikendamist. Ka see teeb igakuise laenumakse väiksemaks.
Ostetud kodu väljaüürimine
Ka kinnisvaralaenuga ostetud kodu väljaüüriuue võiks olla siin heaks lahenduseks. Ehk on võimalik endale üürida selleks ajaks tagasihoidlikum ja soodsam eluase või kolida näiteks ajutiselt vanematekodusse.