Reutersi andmetel käivitab Ameerika Ühendriikide Föderaalreserv uue abiprogrammi, mis pakub laene programmis osalevate pangandusasutuste ja laenuühistute kaudu. Uus programm on mõeldud asutustele, kus töötab kuni 15 000 inimest ja mille tulu on kuni 5 miljardit dollarit. Kokku annavad pangad selle programmi raames laene kuni 600 miljardit dollarit. See on veel üks Föderaalreservi samm, mis tehti riigi majanduse abistamiseks koroonaviiruse pandeemia põhjustatud kriisi ajal.
Pangad peavad registreeruma programmi portaalis, kusjuures Föderaalreserv rõhub laenude viivitamatule vormistamisele. Programmi juhib Föderaalreserv, mille eesmärk on laenata raha vähem kui 500 töötajaga väikeettevõtetele. See samm tehti seetõttu, et suured ettevõtted ei saa osaleda skeemis “Paycheck Protection Program” (PPP).
Laenuprogrammi väljatöötamiseks ja käivitamiseks kulus peaaegu 3 kuud. Selle peamine erinevus PPP-programmist on see, et laenuraha tuleb kindlasti tagasi maksta, samas kui väikeettevõtete laenud võidakse andeks anda ja need võivad muutuda toetusteks.
Föderaalreserv on laenuvaliku laiendamiseks teinud programmi kohandamist kaks korda. See võimaldas muuta programmi kättesaadavamaks võimalikult paljudele asutustele, kus vajatakse abi töökohtade säilitamiseks.
Ameerika Ühendriikide majandus lõpetas aasta alguses oma ajaloo pikema arengu, otsustades COVID-19 pandeemia tõttu aeglasema majanduskasvu tempo kasuks. USA majanduse toetamiseks eraldati enam kui 2 triljonit dollarit. USA sisemajanduse kogutoodang langes esimeses kvartalis 4,8%, samas kui tööpuudus tõusis rekordkõrgele. Töötuse määr oli 2020. aasta mai seisuga 13,3%, mais olid selle näitajad aga umbes 3,5%. Seejuures teatas USA rahandusministeerium, et Ameerika Ühendriikide majandus on juba hakanud taastuma ning selle järsku paranemist on oodata 3. ja 4. kvartalis.