Äsja president Kaljulaidi poolt ametisse nimetatud uus Eesti Panga president Madis Müller kutsus FinanceEstonia konverentsil finantsettevõtteid mõtlema rohkem tehnoloogilisele innovatsioonile, mis muudaks teenused kliendile mugavamaks, kuid süsteemi laiemalt turvalisemaks.

„Klientide vajadused arveldamisel, säästmisel, investeerimisel ja laenamisel on üsna ajatud ning tehnoloogia areng finantsteenuste sisu ei muuda. Kuid tänu tehnoloogia arengule saab välja töötada senisest palju mugavamaid ja tõhusamaid finantsteenuseid,“ sõnas Müller rääkides finantsettevõtete juhtide kogunemisel.

Teisalt leidis Müller, et innovatsioon ei saa tulla kvaliteedi arvelt. „Enne kiirete ja sujuvate lahenduste turule toomist teenuse turvalisus ja kliendile arusaadavus,“ ütles Müller, kelle hinnangul aitab see teenusepakkujal tagada pikkaajaline püsimine turul.

„Tehnoloogia arengust tiivustatud muutustega finantsturul peavad kaasas käima nii seadusandlus kui ka järelevalve. Kuid tähtsaim väärtus finantssektoris on nii praegu kui ka tulevikus klientide usaldus,“ arvas Müller.

Seejuures tunnistas Müller, et konkurentsi finantsturul on teravdanud uued finantstehnoloogiaettevõtted ja uusi tehnoloogilisi lahendusi on kasutusele võtnud ka kommertspangad.

„Konkurentsi võivad finantsturul pakkuma hakata globaalsed tehnoloogiaettevõtted, nagu Google, Amazon või Facebook, kes on taotlenud selleks Euroopas juba esimesed litsentsid,“ nentis keskpanga juht.