Kui tahta endale sellel ilusal põhjamaal kodu, tuleb alustada mõnes kohalikus pangas hüpoteeklaenu taotlemisega ja alles seejärel on mõtet minna maju ja kortereid vaatama. Kinnisvara ostuhind kujuneb välja erinevate ostjate pakkumiste kaudu ning siinkohal tasub meeles pidada, et kokkulepe on sõlmitud kohe, kui müüja Teie pakkumise vastu võtab. Seepärast tuleb pakkumist tehes oma võimalustes väga kindel olla ja sooritada pakkumine ainult sel juhul, kui oled oma ostusuutlikkuses 100% kindel.
Enamus Norra pankasid pakub oma klientidele muude teenuste hulgas ka hüpoteeklaenu, mida võib taotleda nii maja kui ka korteri ostmiseks. Laenu tagasimakse perioodid on üldiselt üsna pikad, jäädes peamiselt 20-30 aasta vahele. Inimesed, kellel veel Norras oma isiklikku kodu pole, võivad taotleda spetsiaalset „esimese korra ostja“ hüpoteeklaenu. Igasuguse hüpoteeklaenu taotlemiseks tuleb panka tuua nii oma palgatõendid kui ka maksude kohta käivad dokumendid. Seejärel saab pank omakorda välja pakkuda väljastatava kinnisvaralaenu summa, selle intressid ning laenuperioodi pikkuse.
Kui kellelgi on kodu ostmiseks hüpoteeklaenu saamisega raskusi või vaab ta abi, et sel viisil oma olemasolev kodu alles jätta, siis saab ta omavalitsuste kaudu nn. stardilaenu taotleda,mida saab kasutada oma kodu ostmise või renoveerimise finantseerimiseks. Samuti on võimalik endale stardilaenu taotleda siis, kui hüpoteeklaenu omaosaluse summat on keeruline kokku saada. Stardilaenu andmine ja selle suurus jääb iga omavalitsuse otsustada.
Sobivat hüpoteek pakub ka Norwegian State Housing Bank, mis on – nagu nimigi juba viitab – spetsialiseerunud just sedasorti finantsteenusele. Hüpoteeklaenu võib taotleda sealt nii uue kodu hankimiseks kui ka vana kodu remondiks või laiendamiseks. Hüpoteeklaenu taotlemisel peab kõne all olev maja vastama teatud energiakulude ning keskkonnasõbralikkuse kriteeriumitele ning kui need on sobivad, võib mainitud pank taotlejale laenu anda 80% ulatuses laenu tagava kinnisvara väärtusest.
Hüpoteeklaenude puhul on kindlasti oluline omada ka majakindlustust, mis peab katma muuhulgas nii tulekahjust, veekahjustustest kui ka röövimisest tingitud kahjud.