Skip to main content

Täielikult Eesti kapitalil põhinev Holm Bank AS alustas teenuste pakkumist Läti ja Rootsi turgudel. Lätis osutab Holm järelmaksuteenust oma kaubamärgi all, pakub järelmaksukaarti ja tarbimislaene. Esimene teenus, mida ettevõte Rootsi turul pakub, on virtuaalne krediitkaart.

Holm Banki juhatuse esimehe Rauno Klettenbergi sõnul oli töö algus Lätis loogiline jätk eelmisel aastal sõlmitud tehingule, mille tulemusena omandati enamusosalus Lätis järelmaksuteenust pakkuvas SIA Best Lizings. Alates selle aasta oktoobrist kannab ettevõte nime Holm Bank Latvia SIA.

 

„Tahaksime oma Läti klientidele pakkuda kaasaegseid finantslahendusi, mis on Eestis juba edukalt käivitatud ja põhinevad meie 25-aastasel kogemusel siseturul. Best Lizings on Lätis tegutsenud juba üle kümne aasta ning Läti meeskonnal on sügavad teadmised kohaliku turu eripäradest ja klientide ootustest. Läti tarbijad vajavad finantsteenuseid, mis pole mitte ainult paindlikud ja mugavad, vaid ka vastutustundlikud. Uue tootena pakume Lätis ilma igakuise vahendustasuta ja 15-päevase intressivaba perioodiga Holmi järelmaksukaarti, millel on just sellised eelised, ”teatas Klettenberg.

 

Sel sügisel alustas Holm Bank ka Rootsis teenuste osutamist. Kohalikud kliendid saavad Holmi äpi alla laadida ja online-ostude jaoks selles mugavalt virtuaalse MasterCardi luua. Uuenduslik virtuaalne kuutasuta krediitkaart kasutab tehingute kaheastmelise autentimise turvalist meetodit 3D (3D Secure). Kasutaja saab valida laenu tagasimaksmiseks sobiva maksegraafiku ja tasuda ostude eest pika aja jooksul.

„Rootsi on meie jaoks väga huvitav ja perspektiivikas turg, kus oleme nüüd alustanud ühe uue teenuse pakkumist, mis on klientidele ülimugav ja erineb sellest, mida pakuvad teised ettevõtted. Loomulikult on meie eesmärk kiiresti kasvada ja teenuste valikut laiendada, kuid kõigepealt tahaksime põhjalikult uurida Rootsi kliente ja nende harjumusi, ”selgitas Klettenberg.

 

Holm Banki juhi sõnul on tegevuse laiendamine Lätis ja Rootsis osa Holmi kasvustrateegiast. „Eelmisel aastal sõlmisime lepingu Euroopa juhtiva hoiuste kaasamise platvormiga Raisin ja hakkasime pakkuma tähtajalise hoiuse teenuseid klientidele Saksamaal ja Austrias. Holmil on Rosini platvormil väga hea reiting ja kliendid usaldavad meie pakutavaid lahendusi. See teenus aitas meil koguda vahendeid paindlikel tingimustel, tänu millele suutsime rahuldada kiiresti kasvavat laenunõudlust, ”konstateeris Klettenberg rõõmsalt.