Skip to main content

Uus digitransformatsiooniga seotud seadusesäte, kirjutatuna Hispaania seadusandja rühma poolt, annab võimaluse maksta hüpoteegi eest krüptovaluutas.

Uus digitransformatsiooniga seotud seadusesäte, kirjutatuna Hispaania Rahvuserakonna seadusandjate poolt, hakkab riigis reguleerima ja legaliseerima mitut uut tehnoloogiat, selliseid kui krüptovaluuta, plokiahel ja kunstintellekt. Oma arvukate pakkumiste seas vaatleb võimalust, et majaomanikud maksaksid oma hüpoteeklaenude eest krüptovaluutas. Samas levitab ettepanek seda funktsionaalsust investeerimisfirmadele, loomaks isikliku krüptovaluuta pankadelt hüpoteegi väljaostmiseks.  

Ettepanek näeb ette ka pankade struktuuri kaasajastamist, mis saavad kasutada krüptovaluutat, plokiahelat ja smart-lepinguid tavaprotsesside, selliste kui hüpoteekjuhtimine, korraldamiseks, samuti kindlustuspoliiside tulemusel saadud hüvitiste ja arvelduste optimeerimiseks. Plokiahel tehnoloogiad on samuti mõeldud kasutamiseks tarneahela rakendustes ja mditsiiniprotsessides.  

Pakutavasse projekti on lülitatud mitmed maksusoodustused nendele ettevõtetele ja organisatsioonidele, mis pakuvad lahendusi ja arendavad tehnoloogiaid hispaania maal. Oletavalt püütakse maksude alandamist nendele ettevõtetele saavutada 25 % ja enamgi, sõltuvalt mõningatest tingimustest. Krüptovaluutat kasutavad firmad võivad esitada ka avalduse innovatsioonide tehnoloogilisele väljaarvamisele. See ajendaks kasutama krüptovaluutat, kuna nende kasutamisel kujutab endast ilmset eelist.

Kunstintellekt ja Asjade Internet (IoT),  uued tehnoloogiad, mis samuti esinevad mitmetes lahendustes, on samuti reguleeritud nendes projektides, mis kehtestavad mitmeid eeliseid nendele teenuste tarnijatele.  

Hispaania oli väga radikaalne, kui asi jõudis suurte tehnoloogiate ja krüptovaluuta reguleerimiseni.  Sõna otseses mõttes võttis Hispaania kongress möödunud nädalal vastu kelmusega võitlemise seaduse, mis kehtestab range karistuse nendele kasutajatele, kes ei ava oma krüptovaluuta holdinguid maksude eesmärgil. Nimetatud seadus kehtestas ka piirangud euro hulgale, mida võib välja maksta sularahas ühe transaktsiooni korral eesmärgiga parandada maksude kogumist ja kapitaliliikumise kontrolli kogu riigis ja Euroopa Liidus.