Skip to main content

Nad tulid ära oma kõrgepalgalistelt töökohtadelt, võtsid hüpoteeklaenu, ostsid oma esimese kinnisvara, rentisid välja ja teenivad nüüd sellise skeemi üha uute ja uute kordamistega sadu miljoneid. Kuidas nii?

Hüpoteeklaenuga kinnisvara ostmine ja selle väljarentimine ning sel viisil oma kinnisvaraportfelli suurendamine võib olla väga vastuoluline ja kohati ka väga riskantne skeem, aga korduvalt tõestatud praktikad on näidanud, et oskuslikul tegutsemisel võib see teha ka sind väga rikkaks. Näiteks on käesoleval ajal taaskord uudislehtede esikaantel Inglismaa tuntuimad kinnisvarainvestorid, hüpoteeklaenuga kinnisvara ostmise ja väljarentimise „kuningas ja kuninganna“ Judith ja Fergus Wilson – seekord püüdlustega müüa oma 1000-üksuseline kinnisvaraimpeerium maha 200 miljoni GBP eest. Kui mõned vihkavad seda osavat paari kogu hingest, siis teistele on nad suureks inspiratsiooniks ja elavaks tõendiks sellest, et varandust võib teenida ja oma elu täielikult muuta ka väga lühikese aja jooksul.

Vaikselt alustades sõuad kaugele

Maailmas on juba olemas üle miljoni taolise kinnisvara väikeinvestori, kes on ostnud kinnisvara ainult selle väljarentimise eesmärgil. Tavaliselt on tegu tagasihoidlikult varakate inimestega, kellel on lisaks oma kodule hüpoteeklaenuga soetatud veel üks-kaks maja või korterit. Mõnikord võib tegu olla ka sellise juhtumiga, kus kinnisvarainvestoriks saamine ei olnudki teadlik plaan – näiteks pärisid nad mõne kinnisvaraobjekti või hoidsid peale uude koju kolimist alles oma eelmise kinnisvara. Hiljem rentisid nad selle välja ning edaspidi selgus, et on igati mõistlik ning ka majanduslik väga tulus selliseid kinnisvaraobjekte hüpoteeklaenu abil veelgi juurde soetada ja nende väljarentimise skeemi üha uuesti rakendada.

Pankade ja hüpoteeklaenu maaklerite sõnul on üha enam hüpoteeklaenu „amatööre“ saamas pühendunud tegijateks, kes tulevad ära oma päevatöölt selleks, et tegeleda oma kinnisvaraportfelli haldamise ja selle väljarentimisega täiskohaga. Ning kasvamas on ka nende hulk, kes on suuromanikud – kelle kinnisvaraportfell koosneb kümnetest ja isegi sadadest väljarenditud kinnisvaraobjektidest. Selleks on praegusel ajal soodus kasvupinnas: kinnisvara hinnad on tõusmas  ja nõudlus üüripidadae järel pidevalt kasvamas. Ning ka hüpoteeklaenud, mis vahepealse majanduskriisi aastatel varjusurmas olid, on tagasi ja õitsevad.

Mõtle ja planeeri!

Tekkis nüüd sinulgi ehk soov algust teha – võtta olemasoleva kodu peale hüpteeklaen ja kuskilt otsast pihta hakata? Jah, miks ka mitte. Aga mõtle kõigepealt mõned asjad hästi läbi, sest selline skeem ei pruugi igaühele sobida:

Kas sa oled huvitatud (ja suuteline) lõpetama oma päevatöö ja tegelema täiskohaga oma kinnisvaraportfelli majandamisega? Mis sind kõige rohkem motiveerib? Kas sa otsid suhteliselt tegevusvaba investeeringut või tahad aktiivselt oma äri juhtida? Milline ärimudel sobiks sulle kõige paremini? Mida sa kavatsed teha, kuidas ja kus? 

Ning mis kõige tähtsam – ammuta teadmisi ja õpi väsimatult! Tutvu hüpoteeklaenu-alaste materjalidega internetis, osale foorumites ja vastavates organisatsioonides, loe teemakohaseid raamatuid ja võidki peatselt oma esimese hüpoteeklaenuga alustada juba oma kinnisvarainvestori ehk vahest ka veidi keerulist, aga kindlasti äärmiselt huvitavat teed.