Skip to main content

Need paljud ameeriklased, kes kaotasid oma kinnisvaralaenuga ostetud kodud majandussurutises, on nüüd taas valmis koduomanikeks saama. Vastavalt RealtyTrac´i aruandele pöördub ca 7.3 miljonit nö. „bumerangostjat“ järgmise mõne aasta jooksul kinnisvaralaenu juurde tagasi.

Kinnisvaralaenu tagasimaksetega hätta jäänud ameeriklaste kodude kiirmüügid said oma kõige suurema hoo sisse peale 2007. aastat, mil olid finantskriisi ja majandussurutise kõige tumedamad aastad. Kuid viimaste aastate kasvav majandus ja tööhõive suurenemine on teinud võimalikuks selle, et paljud saavad jälle kinnisvaralaenu võtta ja kinnisvara osta.

Peale seitset aastat kinnisvaralaenude juures tagasi

Vastavalt RealtyTrac´i andmetele võivad koduomanikud kodu kaotusest taastuda ka kolme aasta jooksul, kuid seitse aastat on selleks absoluutne maksimaalne aeg. See omakorda tähendab seda, et need, kes 2007. aastal alanud kriisi ajal oma kodud kaotasid, on praegusel ajal taas võimelised kinnisvaralaenu võtma. Ja vastavalt RealtyTrac´i raportile peaks selle kirjelduse alla käesoleval 2015. aastal aastal mahtuma üle 500 000 inimese. Järgmiseks aastaks hüppab see number 1 miljoni inimeseni, tipp saabub 1.3 miljoni juures ja buum peaks vaibuma 2022. aastaks.

Suuremad löögid viivad suurema uue üleehituseni

Loomulikult hõlmab see rohkem neid linnasid, kus kriisi mõju oli suurem, aga ka üleüldiselt on kinnisvarahinnad tänapäeval saanud keskmise koduostja jaoks taskukohaseks.

Väidetavalt saab bumerangostjate epitsenter Las Vegasest, esmaste kandidaatide seas on ka Kalifornia ja kinnisvaralaenu taotlejate näol on tegu valdavalt üldise beebibuumi ajal sündinutega. Pensionieale lähenevate inimeste seas on lemmikuteks saamas Chicago ja Atlanta.