Vastavalt ülamaailmsetele aastaaruannetele on 2013 aasta 6 suurimat Inglismaa kinnisvaralaenude väljastajat nüüd teada.

Lloyds Banking Group on endiselt jäänud Inglismaal suurimaks kinnisvaralaenude väljastajaks ning nende poolt 2013. aasta jooksul väljastatud laenude kogusumma ulatus 36.9 biljoni Inglise naelani. Võrreldes eelmise 12-kuulise perioodiga on see tõusnud üle 10 biljoni võrra.

Tähtis oli siinjuures ka valitsusepoolne Help to Buy skeemi turuletoomine. Esmakordselt avaldati see skeem kantsler George Osborne eelarvekõnes 2013. aasta märtsikuus ning pälvis koheselt suurt klientide huvi. Esimene osa sellest kaheosalisest omafinantseeriguga kinnisvaralaenu skeemist toodi turule üle kogu Inglismaa 2013. aasta aprillis, millele järgnes turuletulek Śotimaal 2013. aasta septembrikuus.

Teine faas – kinnisvaralaenu garantii – paisati turule 2013. aasta oktoobrikuus. Algselt pakutud vaid ainult Royal Bank of Scotland´i ja Halifax´i poolt, mis mõlemad on Lloyds Banking Group´i osad, on nüüdseks selle skeemiga ühinenud enamus riigi suurimatest pankadest.

Nationwide hoiab oma positsiooni kui suurim ehitusettevõtja ja teine suurim kinnisvaralaenude väljastaja üleüldiselt. Vastupidiselt teistele kestab nende finantsaasta kuni 4.aprillini, aga juba võib öelda, et lõppeval aastal anti välja 28.1 biljoni suuruses summas kinnisvaralaene.

Santander tegi suure hüppe kuuendalt kohalt kolmandale, väljastades kinnisvaralaene 18.4 biljoni eest, mis võrreldes eelmise aasta sama ajaga moodustab 3.8 biljoni suuruse tõusu.

Royal Bank of Scotland oli oma 2012. aasta numbritest totaalselt ees, kasvatades oma laenuturgu £300 miljoni võrra, jõudes sellega £14.3 biljonini.

Siiski said nii HSBC kui ka Barclays võrreldes eelmise aastaga näha oma taseme langust. HSBC jäi 2012. aasta tasemest maha £2 biljoni võrra ja Barclays kukkus £1,1 biljoniga.

Tõusu kogesid 2013. aasta jooksul teisedki. Näiteks andis Yorkshire Building Society välja kinnisvaralaenusid £6.8 biljoni suuruses summas, mis on eelmise 12-kuulise perioodiga võrreldes 48%-line tõus.

See tulemus viis Coventry Building Society võitlusesse tulemaks Inglismaa teiseks suurimaks ühistuks uute kinnisvaralaenude osas. Coventry nimelt väljastas laene £5.9 biljoni eest, mis on rohkem, kui 2012. aasta 5.1 biljonit.

Skipton ja Leeds lõpetasid ehitusühistute TOP 5-e, väljastades kinnisvaralaene 2013. aastal £2.4 biljoni eest (2012. aastal £2.2 biljonit).