Skip to main content

Joe Biden kirjutab võlad maha: USA president teatas soodustuste kehtestamisest, mis võimaldavad miljonitel ameeriklastel õppelaenu tasuda. Valge Maja andmetel ei jää 45% kõigist laenuvõtjatest – ja see on ligikaudu 20 miljonit inimest – riigile enam sentigi võlgu . “Oma presidendikampaania ajal lubasin kustutada üliõpilasvõlad ja täna pean sellest lubadusest kinni. Kasutades Kongressi poolt haridusministeeriumile antud võimu, kustutame 10 000 dollarit maksmata föderaallaenusid,” ütles USA president Joe Biden.

Võimalus kustutada 10 000 dollarit õppelaenuvõlga saavad ameeriklased, kes teenivad vähem kui 125 000 dollarit aastas, samas kui 20 000 dollarit kantakse maha kõige vaesematelt.  “Poliitiliselt oli see president Bideni jaoks tõsine probleem. Vabariiklased on vastu igasugusele üliõpilasvõlgade kustutamisele. Nad ütlevad, et see pole õiglane. Vasakpoolsetel on selle kohta palju arvamusi. Kõige radikaalsemad on rühmitused, kes arvavad, et president Biden peaks kustutama vähemalt 50 000 dollarit,” ütleb Associated Pressi ajakirjanik Collin Binkley.

Täna on umbes 45 miljonil ameeriklasel maksmata õppelaenu üle 1,5 triljoni dollari. See on rohkem kui kõigi USA elanike krediitkaartide, autolaenude ja igasuguste laenude võlg, välja arvatud hüpoteegid.

Meenutame varem teatatust, et PSA president Joe Biden kirjutas alla inflatsiooni alandamise seaduse 739 miljardile dollarile, millest pool läheb võitlusele kliimamuutustega – need on selle küsimusega seotud ajaloos kõige märkimisväärsemad föderaalinvesteeringud. Vaatlejad märgivad, et taoline samm on suunatud muuhulgas Demokraatliku erakonna positsioonide tugevdamiseks valijate seas kolm kuud enne 8.novembril toimuvaid vahevalimisi.