Skip to main content

Jim Haliburton 

Omand: 160 kinnisvaraobjekti Inglismaal West Midlands´is

Käesoleval ajal: ostab vähemalt ühe uue kinnisvaraobjekti kuus ja on seda mahtu suurendamas.

Edu valem: ostab tavaliselt omafinantseeringuga kahe või kolme magamistoaga kortereid, mille hind on ca £60 000-£80 000. Seejärel kulutab ta ca £20 000-£40 000 nende ümberehitamisele kuue  magamistoaga ühiselamu tüüpi korterikompleksideks, mille iga tuba rendib seejärel välja £280 suuruse kuumakse eest. Seega toob taoline kuue magamistoaga maja aastas sisse £20 000 ning seda saab sellise arvestuse kohaselt järgmisele kinnisvarainvestorile müüa £200 000 eest.

Seejärel võtab Jim Haliburton selle maja tagatisel £140 000 suuruses summas kinnisvaralaenu, mis omakorda moodustab 70% selle kinnisvaraobjekti väärtusest. “Sel viisil jääb mulle peale maja ümberehitustöödele £100 000 kulutamist kätte veel £40,000. See ongi mu sissetulek ning selle saavutamine ei nõua isegi erilist mõttetööd.“

Seejärel kordab ta kogu protsessi otsast peale – kinnisvara ost, selle ühiselamutubadeks jagamine ja väljarentimine, uus kinnisvaralaen.

Jim Haliburton, kes nimetab end kinnisvara ühiselamutubadeks jagamise ja nende väljarentimise kuningaks, arvab just sellise skeemi olevat kõige tulusama. Ta ostab kinnisvara alati oma kontorist ca 20 km raadiuses, sest just seal on kinnisvaraturg ja inimesed, mida ja keda ta hästi tunneb.

Elu enne kinnisvaralaenuga miljonäriks saamist: Jim Haliburton ostis kinnisvaralaenuga oma esimese kinnisvara varastel 90-ndatel, kui ta oli veel õigusteaduse õppejõud ning lõpetas selle töö 2004. aastal, et tegeleda kinnisvara kokkuostmisega ja selle väljarentimisega juba täiskohaga. “Ma kartsin väga oma päevatööd lõpetada,” ütleb ta. “Aga nüüd teenib isegi ainult üks mu kinnisvaraobjekt mulle rohkem raha, kui pension, mida ma tavatööga ehitasin üles 25 aastat. Miks küll kõik seda ei tee? Aga sellepärast, et nad ei julge riskida. Kui ostsin 1990. aastal kinnisvaralaenuga oma esimese kinnisvara väljarentimiseks, siis inimesed naersid minu üle. Ka veel 2000. aastal ütlesid nad veel, et olen hull. Edukaks saamiseks pead sa ka julgema riskida.”

Jim lisab, et ka praeguse aja turuseisu juures ei suuda ta panna vastu kiusatusele oma kinnisvaraportfelli veelgi suurendada. Aga lisaks teenib ta raha ka raamatute kirjutamisega kinnisvaralaenuga miljonäriks saamisest ning teiste kinnisvaralaenuga miljonäriks pürgijate õpetamisega.