Steve Bolton 

Omand: 20 kinnisvaraobjekti Inglismaal Bournemouth´is ja Poole´is ning ümbruses.

Käesoleval ajal: ostab 2 uut kinnisvaraobjekti kuus läbi oma frantsiisifirma Platinum Property Partners.

Edu valem: analoogselt Jim Haliburton´iga on ka Steve Bolton’i eelistatuimaks skeemiks osta odavalt kinnisvaraobjekt, ehitada see rohkemate üürnike mahutamise eesmärgil ümber ühiselamutüüpi korterikompleksideks ning seejärel sellise suurenenud väärtusega kinnisvara tagatisel võtta kinnisvaralaenu.

“Pead saavutama tasakaalu kinnisvara ostuhinna, selle ümberehitamise maksumuse ja väljarentimisest saadava tulu vahel,” õpetab Steve Bolton.

Sellist võimalust ei paku aga mitte iga regioon. “Algatuseks peaksid määrama kindlaks need alad, kus töö-ealiste inimeste populatsioon on vähemalt 20 000. Siis uuri välja, kui paljud neist elavad renditud elamispinnal. Sellistes paikades nagu Cardiff ja Leicester on neid liiga palju, seega pole need alad atraktiivsed. Ning näiteks Milton Keynes´is ei taha kohalikud võimud ehitiste ümbermuutmist väga lubada – ka selliseid asju peaks silmas pidama. Aga on ka palju teisi alasid, mis vastavad kõigile parameetritele, nende hulka kuuluvad ka Liverpool´i, Newcastle ja Leeds´i ümbrus. Samuti Londoni äärealad – Enfield, Bromley ja Bexley Heath.”

Steve Bolton muutis oma investeeringud frantsiisiäriks, mille korral sellega ühinejaid aidatakse frantsiisi raames saada juba ise edukaks kinnisvarainvestoriks – saada esimene kinnisvaralaen, osta esimene kinnisvara, see ümber ehitada ja välja rentida jne. Frantsiisiga ühinemine maksab £32 000. Alates 2007. aastast on selle süsteemiga ühinenud juba 200 inimest ning kokku ostnud juba £120 000 000 eest kinnisvara. Praegusel ajal ostavad nad kinnisvaralaenu abil või juba ilma selleta keskmiselt kaks kinnisvaraobjekti nädalas, kulutades ca £40 000 000 – £60 000 000 aastas.

“Praegusel aja trend kinnisvaraturul on selline, et nõudlus elamispindade järgi on suur, aga ka tavalise ühetoalise korteri rendihind on paljude jaoks liiga kõrge. Nii ongi kõige suurem nõudlus ühiselamu tüüpi tubade järele.”

Elu enne kinnisvaralaenuga miljonäriks saamist: kuni 2002. aastani oli 46-aastane Steve Bolton seikluspargi instruktor ning tema põhitööks oli ehitada ja paigaldada seiklusparkidesse turnimisradasid. 2004. aastal ostis ta kinnisvaralaenuga oma esimese kinnisvara ja temast sai täiskohaga kinnisvarainvestor. Praegusel ajal tuleb enamus tema sissetulekutest kinnisvara väljarentimise tuludest, selle kõrval on teisejärgulise tuluallikana frantsiiside müümine. Samuti ostab ta kinnisvaralaenude abil kommertskinnisvara ja arendab seda.