Skip to main content

Imeilus puhkusekoht ja kindlasti meelitab mõte omada seal suvekodu. Või miks ka mitte natukeseks päriselt sinna kolida? Vaatame natuke, mis toimub Küprose hüpoteeklaenude turul.

Arve kohalikus pangas kui kõige alus

Kui nüüd kavatsed tõesti osta kinnisvara Küprosel, siis pead sa kõigepealt avama arve ühes Küprose kohalikest pankadest. Esiteks on see vajalik omafinantseeringu tegemiseks, samas läheb seda sul vaja ka hiljem oma kinnisvara kommunaalkulude eest tasumiseks – vesi, elekter, telefon jne. Ning loomulikult ka laenumaksete tasumiseks.

Küprosel on olemas järgmised kohalikud ja välismaised pangad:

 • CYPRUS POPULAR BANK
 • BANK OF CYPRUS
 • HELLENIC BANK
 • NATIONAL BANK OF GREECE
 • ARAB BANK

Olgu siinkohal ka märgitud, et Küprosel saab pangarvet avada ükskõik millises valuutas ning ilma piiranguteta. Hüpoteeklaenu tingimused välismaalastele on Küprosel eriti soodsad ja välismaalastest kinnisvaraostjad eriti priviligeeritud seisuses. Hüpoteeklaenu intressimäär on ca 4-5% aastas (ujuv intress), laenu väljastatakse kuni 30 aastaks ning uue ehitise puhul kuni 70-80% ulatuses kinnisvara väärtusest. Hüpteeklaenu taotlemise protseduur ei ole ka väga keeruline. Oma ala ekspertide abiga peaks olema üsna lihtne saada Küprose pangalt heakskiit hüpoteeklaenu saamiseks, et osta just selline kinnisvaraobjekt, mis kõige rohkem meeldib.

Hüpoteeklaen alles ehitatava kinnisvaraobjekti ostmiseks

Alles ehitatava uue kinnisvaraobjekti hüpoteeklaenu intressimaksete tasumine algab kohe alates kinnisvaraobjekti ehitamise algusest ning nende suurus oleneb ehitamise mahust ja kiirusest – hüpoteeklaenu saaja lepib panga kokku esitamise faasid ning hüpoteeklaenu summa, mille pealt intressimäära arvestatakse.

Laenu taotlemiseks vajalikud dokumendid

Hüpoteeklaenu taotlemiseks on vajalikud järgmised dokumendid:

 1. Passi koopia (foto ja isiklike andmetega lehekülg).
 2. Soovituskiri laenutaotleja kodupangast.
 3. Sissetulekut tõendavad dokumendid (koopia viimase 3 kuu kodupanga väljavõttest, viimase aasta tuludeklaratsiooni koopia, tööandja tõend viimase aasta sissetulekutest või ettevõtja puhul fimra viimase 3 aasta finantsdokumentatsioon).
 4. Koopia kodupanga isikliku arve viimase 6 kuu väljavõttest.
 5. Koopia kinnisvara ostu-müügilepingust.
 6. Koopia omafinantseeringu maksmisest.
 7. Kaks viimast ostetava kinnisvaraobjekti kommunaalmaksete arvet.