Skip to main content

Peaaegu iga inimese elus tuleb aeg, mil otsustatakse soetada endale kinnisvara. Mõnel inimesel võib tulla neid olukordi ette ka mitmel korral. Kui tekib otsus kinnisvara soetamiseks laen võtta, tuleb tegelda mitmete aktuaalsete küsimustega ning selgitada välja, mis hinnavahemikus on võimalik endale kinnisvara otsida. Selleks, peab välja selgitama järgmised aspektid:

  • Kes oleks parimate tingimustega laenupakkuja
  • Millise summa ning mitmeks aastaks saab laenu võtta
  • Kas Sul on sissemakse või pead võtma laenu kinnisvara tagatisel

Viimase punktiga tekib tavaliselt kõige rohkem hirme. Kõigepealt peab arvestama, et kinnisvara tagatiselt võetud laenul võib olla kõrgem intress.  Kõige suuremaks riskiks loetakse juhust, kui mingil põhjusel ei suudeta laenu tagasi maksta ning see võib lõppeda kinnisvarast ilmajäämisega. Enne kinnisvara tagatisega laenu võtmist peab hindama kõiki võimalikke riske, arvestades oma tulusid ja tulevikuplaane ning võtma arvesse ka ootamatuid juhtumeid. Kui kõik riskid on kaalutletud on kinnisvara tagatisega laenu võtmine väga mugav lahendus. See muudab kinnisvara ostmise kättesaadavaks ka neile, kel pole sissemakse jaoks piisavalt vahendeid.

Tähtis on vältida võlgnevuse tekkimist, sest just sellest arenevad edasi makseraskused. Tasudes laenumakset õigeaegselt hoiad oma eluasemelaenu kulusid kontrolli all ning ennetad viiviste ja teiste lisakulude teket.

Kuna laenupakkujaid on mitmeid, siis on tähtis leida enda jaoks kõige vastutulelikum ning parimate tingimustega laenuandja. Ole kindel, et enne lepingu vormistamist oled enda jaoks kõik tingimused selgeks teinud. Vormistades laenuleping kindla ja usaldusväärse partneriga ning olles eelnevalt läbi mõelnud kõik tähtsad aspektid, muudad enda jaoks selle protsessi võimalikult lihtsalt ning stressivabaks.

  1. Autoliising

Autoliising tuleb appi kui soovid täita oma unistust. Igaüks soovib endale autot,  mis ei oleks ainult sõiduvahend, vaid kannaks edasi ka inimese isikupära ja elustiili. Kuna autos veedetakse väga suurt osa oma päevast, siis tähtis on ka mugavuse ja turvalisuse faktor.

Tihtipeale tekib auto vahetamise vajadus siis, kui pere muutub suuremaks. Ühest kohast teise jõudmiseks terve perega on vaja pereautot, mille valimisse peab suhtuma erilise hoolega. Sellise auto valimiselmpeab arvestama, et lisaks reisijatele peab auto mahutama ka rohkem pagasit, seda nii igapäevaselt toidupoes käies kui ka reisides. Selliseks juhuks sobib väga hästi pickup tüüpi auto, milles on mõeldud nii reisija mugavusele kui ka avarale pagasiruumile.

Kõiki neid punkte arvesse võttes võib soetava auto hind osutuda väga kõrgeks ning appi tuleb autoliising. Autoliising on väga laialdaselt kasutatav, sest inimesi, kes saavad auto koheseks väljaostuks raha säästa on vähe. Kui sobiv auto on välja valitud, siis personaalse pakkumise saamiseks tuleb pöörduda usaldusväärse ettevõtte poole. Sarnaselt teistele laenutehingutele, peab ka enne autoliisingu vormistamist läbi tegema suure eeltöö. Krediidikeskuse portaalist on võimalik vaadelda erinevaid pakkujaid, kelle vahelt valida enda jaoks parim lahendus.

  1. SMS laen

SMS laen on kõige kiirem ja kättesaadavam laen.  Arvestades neid faktoreid ei tasu arvata, et laen väljastatakse kergekäeliselt. Ka SMS laenu taodeldes peab läbima mõningaid kontrolle. Kui kõik on kinnitatud, laekub raha laenutaotleja kontole väga kiiresti – tavaliselt mõne tunni jooksul.

Tähelepanu tuleb osutada sellele, et intressimäär on üpriski kõrge ja tagastamisaeg lühike ning just seetõttu soovitatakse SMS laen tagasi maksta esimesel võimalusel. Kui SMS laenu tagastamisega hilinetakse võib rakenduda viivise tasu.

Nii nagu kõikide laenude puhul, tuleb ka SMS-laenu võtnud inimesel oma otsuse eest vastutada. Võttes arvesse enda isiklikke rahalisi võimalusse jääb teiseks tähtsaks faktoriks laenufirma enda maine. Seetõttu on tähtis laenu pakkuvas ettevõttes väga kindel olla. Paraku on kiirlaenu pakkuvad ettevõtted olnud ka halva mainega ning seda just seetõttu, et turul on liikunud ebakompetentseid firmasid. Samuti võib esineda ka pettusi. Korralikul laenuettevõttel peab kindlasti olema esinduslik koduleht ja kompetentne ja kiire klienditugi. Laenuettevõtja töötaja peab suutma selgitada lepingu punkte, tingimusi ning võimaldama kliendile tema olukorra kohaselt parimat lahendust. Pöörake tähelepanu sellele, et Teie poolt antav infol oleks tagatud konfidentsiaalsus. Kuna tegemist on üpriski isikliku teenusega, siis peate olema kindlad, et Teie andmed ei saa avalikuks.

Viies läbi vajaliku eeltöö ning hinnates oma isiklikku laenu tagastamise võimet võib SMS laenust saada kiire abiline ettenähtamatute kulude katmisel.