Skip to main content

Viimastel aastatel on Prantsusmaal hüpoteeklaenude pakkujad rohkem aldis väljastama hüpoteeklaene just välismaalastele ning internetikasutus ja mitmemekeelne teenindus teevad selle protsessi tänapäeval palju lihtsamaks.

Siiski kui ostad kinnisvara Prantsusmaal, aga saad jätkuvalt oma sissetulekut väljaspool Eurotsooni ala, siis pead arvesse võtma ka valuutade erinevusest tulenevat riski, mis eurodes väljastatava hüpoteeklaenuga paratamatult kaasneb.

Kõik suuremad Prantsusmaa pangad pakuvad hüpoteeklaene nii residentidele kui ka mitteresidentidele, aga lisaks pankadele on turul olemas ka rohkelt hüpoteeklaenude väljastamisele spetsialiseerunud ettevõtteid, mida samuti võiks kaaluda – eriit juhul, kui sinu laenutaotlusega kaasnevad mõned mittestandartsemad asjaolud.

Siinkohal oleks laenumaakleri kasutamine parim viis, et kindlustada endale hüpoteeklaen parimatel tingimustel. Tänapäeval on turul ka mitme teeninduskeelega internetimaaklereid, kes pakuvad oma teenused just rahvusvahelistele ostjatele.

Ka Prantsusmaa postiteenistusel on oma pank (La Banque Postale), mis pakub hüpoteeklaenusid ja mis on loonud turul tugeva konkurentsi oma atraktiivsete intressimäärade ja madalate teenustasudega, kuigi hüpoteeklaenu väljastamise protseduur on bürokraatlikum ja tingimused tihtipeale rangemad.

Iga juhul ei tehta sulle Prantsusmaal laenuandja poolt ametlikku hüpoteeklaenu pakkumist enne, kui sa pole alla kirjutanud kinnisvara ostu-müügilepingut, aga tasuks proovida hankida pangalt hüpoteeklaenu väljastamise eelnõusolek, mis kindlasti toob kasu hinnaläbirääkimistes. Välismaalane peaks üleüldse olema siin kannatlik, kuna protsess võib võtta mõne aja. Samuti peab ta olema ka valmis esitama hulgaliselt erinevaid dokumente.

Ei tee ka paha avada eelnevalt arve mõnes Prantsusmaa pangas, millele võiks kanda ka regulaarselt mingeid summasid – kui lähed hiljem samasse panka laenutaotlusega, siis üsna tõenäoliselt kiirendab see sinu laenusaamise protsessi.

Hüpoteeklaenu üldtingimused

Prantsusmaa pangast hüpoteeklaenu taotlemisel märkad sa peagi, et protsessis hakkavad rolli mängima ka sinu individuaalsed asjaolud – mõnikord sinu kasuks, aga teinekord ka sinu vastu. Kuni nendeni on veel aega, vaata üle Prantsusmaa hüpoteegilaenu üldtingimused:

  • Üldtingimusena ei saa hüpoteeklaenu suuremas summas kui 80% ostetava kinnisvara väärtusest, kuid see number võib ka olenevalt sinu konkreetsetest asjaoludest olla kõrgem või madalam.
  • Üldtingimusena ei saa hüpoteeklaenu tagasimaksed ületada 33% igakuistest sissetulekutest, kuid see number võib ka olenevalt sinu konkreetsetest asjaoludest olla kõrgem või madalam.
  • Prantsusmaa hüpoteeklaenu väljastajad pakuvad nii fikseeritud kui ka fikseerimata intressimääraga laenusid ning kuna viimased on üldjoontes soodsamad, siis tõenäoliselt järgevad selle ennetähtaegsele tagasimaksmisele ka santsioonid.
  • Laenu väljastamisega seotud teenustasud ei ole väikesed, seega kogu infot ka nende kohta.
  • Hüpteeklaenu tagatiseks oleva kinnisvara kindlustamine on kohustuslik, mis omakorda tõstab ka laenu kogumaksumust.