Skip to main content

Ühendkuningriigi vastastikuse laenamise turu aastane kogutulu saavutab pärast kümme aastat kestnud järjepidevat kasvu 2024. aastal uue kõrgeima taseme, 398 miljonit naelsterlingit.

Uuringufirma IBIS Worldi andmed, mida analüüsis P2P-laenuplatvorm easyMoney, näitasid, et P2P-turu aastane tulu kasvas 2023. aastal kokku 1,6% võrra aastas, 376,6 miljoni naelsterlingini.

IBIS World prognoosib nüüd, et aastane tulu kasvab 2024. aastal 5,6 protsenti, ehk eelmise aastaga võrreldes 397,7 miljoni naelsterlingini.

P2P laenuturu väärtus on märkimisväärselt tõusnud alates 2013. aastast, mil sektori kogutulu oli 20,2 miljonit naelsterlingit.

Sellest ajast alates on tulud kasvanud igal aastal, kusjuures suurim aastane kasv oli 2016. aastal: 105,3 miljoni naelsterlingini ehk 86,6 protsenti rohkem kui aasta varem.

“P2P laenuturg näitab jätkuvalt muljetavaldavat ja järjepidevat kasvu,” ütles easyMoney tegevjuht Jason Ferrando.

“Ja kuigi tõusvad intressimäärad on viimase aasta või kahe jooksul kindlasti toetanud investeeringuid Ühendkuningriigis, ootame sel aastal siiski väga suurt kasvu, ka juhul, kui intressimäärad peaksid langema.

P2P-laenude edu on suuresti tingitud asjaolust, et need on kättesaadavad igat liiki ja suurusega investoritele, alates neist, kellel on vaid mõnisada naela, kuni ülirikaste investoriteni, kes investeerivad miljoneid.

Samuti peame tunnistama viimaste aastate majandusraskuste emotsionaalset mõju. Inimesi, kes tahavad investeerida, peletab traditsiooniliste investeerimiskohtade kohutav ebastabiilsus ja ettearvamatus. Samal ajal näeme, et Ühendkuningriigi kinnisvara püsib raskuste kiuste tugevana, mis tähendab, et see on alati hea ja turvaline investeerimisvõimalus.

Free London England photo and picture