Skip to main content

 

Eelmisel nädalal vähenesid USA kommertspankade pangalaenud, eelkõige ettevõttelaenude väljastamise vähenemise tõttu. 

Eelmisel reedel avaldatud USA Föderaalreservi aruande kohaselt vähenes USA kommertspankades pangalaenude andmine eelmisel nädalal eelkõige ettevõtete laenude vähenemise tõttu.

  1. augustil lõppenud nädala pangalaenude kogumaht langes 17,23 triljoni dollarini võrreldes 17,25 triljoni dollariga eelmisel nädalal ja 17,32 triljoni dollariga eelmise aasta samal perioodil, mis on teine järjestikune langus võrreldes sama perioodiga eelmisel aastal.

Laenude ja liisingu maht vähenes 12,13 triljonile dollarile võrreldes eelmise nädala 12,15 triljoniga, samas kui äri- ja tööstuslaenud vähenesid 2. augustil lõppenud nädala 2,75 triljonilt 2,74 triljonile dollarile. Võrreldes aastataguse ajaga aeglustus äri- ja tööstuslaenude kasv oluliselt, jäädes alla 1%.

Need suundumused peegeldavad vähenenud laenunõudlust seoses FEDi kiire intressitõusuga. Mõju on avaldanud ka ranged krediidiregulatsioonid ja mitmete USA piirkondlike pankade pankrotistumine sel aastal.

 

JPMorgani juht Jamie Dimon ütles, et suuremate pankade pankroti taustal vähendavad USA kodanikud laenude mahtu, mis võib olla märk riigi majanduse võimalikust majanduslangusest. USA rahandusminister Janet Yellen aga usub vaatamata kuulujuttudele eelseisvast majanduslangusest jätkuvalt, et tema riigi majandus kasvab ja inflatsioon väheneb.