Skip to main content

Viimaste aastate jooksul on üha rohkem pankasid viinud oma teenuseid üle interneti. Accenture’i raportist selgub, et finantsteenuste pakkujad võivad digitaalsed teenuste pealt teenida 2020. aastal juba kaks trillionit dollarit aastas. Eelkõige juhib e-finantsteenuste turgu USA ettevõtted, kes teenivad praegu 33 protsenti globaalsel turul saavutatud kasumist.

Finantsteenuste digitaliseerimine on olnud asjade üsnagi loomulik käik. Kliendid mõistavad üsna hästi rakenduste kasutamist ja hindavad teenuste kättesaadavust. Just taoline positiivne nihe virutaalruumi on pannud inimesi rohkem laenu- ja krediiditeenuseid tarbima. Eriti järsk kasv on toimunud noorte seas, kes eelistavad juba ammu tavalise raha asemel kasutada näiteks krüptovaluutasid.

Digitaalrevolutsiooni tuules on suuremat populaarsust võitnud väikelaenajad, kes on suutnud arendada kaasaegseid teenuseid ja muuta nende kasutamise käepäraseks. Kui vaadata turu muutumist noorte vaatenurgast, siis on finantsturu digipööre tekitanud võimalusi just tööturule sisenevatele inimestele.

Võiks arvata, et noored laenajad ei saa oma kohustustega hakkama, kuid statistika väidab vastupidist. Faircent’i eelmise kuu laenuturgude raporti kohaselt on 25- kuni 34-aastased laenajad oma tagasimaksetes palju järjekindlamad kui vanemaealised kliendid. See on aga tekitanud kindlust laenupakkujates, kes on üha rohkem arendamas laenutooteid, mis peaksid pakkuma tuge noortele tarbijatele.