Väikelaenudele keskenduvad ettevõtted on täitmas tühmikku, mille on endast turule jätnud suur panga, kes peavad kohalduma üha rangemate finantsturureeglitega. See on viinud olukorrani, kus eriliste ideedega spetsialistid, kes otsivad enda start-up’dele algkapitali, on hakkanud pöörduma just P2P laenuteenuste pakkujate poole.

Näiteks P2P-laenusid vahendav Honeycomb ongi võtnud enda fookusesse rahastust vajavad ettevõtlusvaldkonnad, mida suured pangad peavad krediidikõlbmatuks. See on avanud turul võimaluse väikepakkujatel teha krediidi võimalusi otsivatele ettevõtjatele dünaamilisi pakkumisi, mis arvestavad klientide eri vajadusi.

Honeycomb’i juhi Robert Sharpe’i sõnul näitavad tema P2P laenuturu head tulemused, et pakkudes individuaalseid krediidilahendusi ettevõtlusvaldkondades ning viies kokku spetsiifiliste valdkondadega kokku puutunud laenupakkujad suudetakse alandada väikelaenude riske. Seeläbi on suudetud luua madala riskiga laenuteenuste paketid, millest võidavad nii laenaja kui ka klient.

Sharpe’i hinnangul on P2P laenuturg elanud üle paljud turgude ebastabiilsused, mille on näiteks tekitanud Brexit. Seda eelkõige tänu võimaluse pakkuda ka väiksematele pankadele hulgilaenu lahendusi, mida pangad enda klientidele edasi vahendasid. Kuigi maailmaturg näitab endiselt ebastabiilsuse märke, leiab Sharpe siiski, et väikesematele laenuturu tegijatele on see pigem võimalus, kui riskiallikas.