Skip to main content

Eesti pank – Coop Pank hakkas pakkuma oma klientidele kommunaalteenuste tasumiseks vajalikke laenusid aastase intressimääraga 1 %.

Panga teates märgitakse, et uus teenus on suunatud keskkütte ja elektrienergia suurte arvete ajatamise võimalusele.

CoopPank olemasolevad ja uued kliendid võivad esitada avalduse “Energeetilisele laenule” suuruses 300 kuni 1000 eur ühe kliendi kohta kuni 6 kuuks. Intressimäär moodustab 1 % aastas, lepingu sõlmimistasu aga – 10 eur.

CoopPank eraklientide teenindamise juhi Rasmus Heinla sõnul on “Energeetilise laenu” eesmärk – anda klientidele võimalus leevendada eelkõige elektri ja soojuse kõrgest kasvust tingitud kõrgeid energiakulusid, kustutada kogunenud kohustused, samuti efektiivsemalt toime tulla kommunaalteenuste kõrgete arvetega kestva perioodi vältel.

“See toode ei asenda riigitoetuse meetmeid ja ei konkureeri nendega. Palume kõiki kliente arvestada, et see ei ole finantsabi, vaid justnimelt laenutoode omade kiirfinatskohustustega. Need kliendid, kes saavad riigi või kohaliku omavalitsuse toetust, suudavad kiiremini kustutada laenu täiendavate kuludeta!, — selgitas Heinla.

Samuti lisas, et “Energeetilist laenu” antakse vaid nendele, kes on suutelised seda kustutama, arvesse võetakse avalduse esitanu sissetulekut, jooksvaid finantskohustusi ja laenuajalugu.

Tuletame meelde, et 20.jaanuaril kooskõlastas Eesti Valitsus energiakriisi võitlusega seotud meetmed. Kuid juba peagi toimus Tallinnas miiting, kus nõuti alandada elektrienergia hinda ja ministrite kabineti tagasiastumist.