Skip to main content

 

COVID-19 vastase võitluse raames otsustas USA valitsus kiita heaks 661 000 krediiti väikeettevõtetele. Valge Maja majandusnõuniku Larry Kudlow sõnul eraldatakse selle programmi raames väikeettevõtete krediteerimiseks kokku 168 mld dollarit (Vene rublades 12,4 triljonit). Lisaks märkis Kudlow, et ettevõtjad ei ole kohustatud selle krediidiprogrammi alusel raha tagastama olukordades, kui seda kasutatakse töötajatele töötasu maksmiseks.

Tasub meenutada, et see Washingtoni abi ei ole sel aastal kaugeltki esimene, mida antakse oma elanike ja ettevõtete toetamiseks. Selle aasta märtsis otsustas Ameerika Ühendriikide Senat eraldada summasid kriisi majanduslike mõjude leevendamiseks. Seejärel kinnitas Senat erakorralise rahastuse summas 2 trln dollarit. 2 triljonist eraldatakse 250 miljardit hüvitisteks töötuse korral. See on USA ajaloo suurim erakorralise rahastamise pakett. Värskeima teabe kohaselt jäi üksnes aprillis tööta enam kui 10 000 000 Ameerika Ühendriikide kodanikku. Samal ajal ületas nädal tagasi esialgsete hüvitistaotluste arv 3,3 miljonit (seda on peaaegu viis korda rohkem kui 1982. aastal, kui registreeriti rekordarv taotlusi – 695 000).

Varasem IMFi juht Kristalina Georgieva tõmbas paralleeli praeguse kriisi ja Suure Depressiooni ajastu vahele.

Ameerika Ühendriikide föderaalreserv on võtnud enneolematuid meetmeid, mis hõlmavad võlakirjade ostmist riigi majanduse toetamiseks, lisaks finantsturgudel pandeemia mõjude piiramiseks. Samuti on teada antud, et USA võimud nõuavad HRV-lt koroonaviiruse tagajärgede eest 1,2 triljonit dollarit. Hagejate sõnul tekitas Pekingi hooletus, kui ei suudetud tõkestada viiruse levikut kogu maailmas, tohutuid tagajärgi.