Vastavalt majanduslike huvide deklaratsioonile kuulub Eesti Panga presidendile Ardo Hansson´ile lisaks ühisomandis olevale ja abikaasa nimele registreeritud Volkswagen Touareg´ile ning elamule ja korterile Tallinnas ka ühisomandis kinnisvara, mille asukoht on Ameerika Ühendriikides Virginia osariigis. Kõnealune kinnisvara on soetatud samuti Ameerika Ühendriikide Chase pangast võetud kinnisvaralaenuga, millest praeguseks ajaks on tagasi maksta jäänud ca 24 000 euro suurune summa.

Varad majanduslike huvide deklaratsioonis kirjas

Majanduslike huvide deklaratsioonis on Hansson märkinud sõiduki ja kinnisvara ning kinnisvaralaenu kõrval ka kogunenud 132 079 Kanada dollari suuruse summa, mis on kogunenud tööandja kogumispensionit University of British Columbia Pension Fund´i nimelisse fondi, 523 466 USA dollari suuruse summa World Bank Pension Fund nimelisse fondi ning 49 336 Kanada dollari suuruse summa vabatahtlikku kogumispensionit Coast Capital Savings nimelisse fondi. Oma ametikohalt saadud sotsiaalmaksuga maksustava tulu suuruseks on Hansson majanduslike huvide deklaratsioonis märkinud 111 455 eurot ja 45 senti.

Eesti Panga presidendi palk tõusuteel

Ardo Hansson asus Eesti Panga presidendi ametikohale 2012. aasta juunikuus ning tollal moodustas tema töötasu ca 7781 eurot kuus. Järgmisel – 2013. aastal – oli tema ametipalk veidi väiksem, moodustades 7414 eurot kuus. Lisades sinna juurde veel ka makstavad hüvitised ja lisatasud, moodustus siiski kokku igas kuus keskmiselt ca 8235-eurone summa. 2014. aasta juulikuust alates oli Ardo Hansson´i töötasu 8800 eurot kuus, mis käesoleva aasta juulikuus tõusis veelgi. Sestap ei tohiks tal ka USA pangast võetud kinnisvaralaenu veel maksmata jäägi tagasimaksmisega mingeid probleeme tulla.