Skip to main content

 

Kõlab küll banaalselt, kuid karantiinist on saanud suur osaline mahukas krediidilepingus. 13. aprillil teatasid maailmakuulsa ettevõtte Walt Disney Co (DIS.N) esindajad, et juhid otsustasid sõlmida 5 mld dollari suuruse krediidilepingu. Vaatamata asjaolule, et teised eri majandussektorite ettevõtted üritavad säilitada COVID-19 epideemia järgse kriisi tagajärgedest ülesaamiseks oma finantsstabiilsust, ei suudaks Disney krediidita hakkama saada.

Ettevõtte avalduse kohaselt jagatakse krediidivahendid ettevõtte “üldistel ärieesmärkidel”. Krediidileping sõlmiti USA pangaga Citibank. Krediidilepingu tähtaeg on 364 päeva.

Krediteerimine oli vajalik, sest Disney teemapargid on saanud tugevasti kannatada seetõttu, et karantiinis hakati tugevasti piirama inimeste liikumist ja kogunemisi koroonaviiruse leviku tõkestamise eesmärgil. Praegu on kõik Disney kuurordid ja pargid suletud.

Ettevõttel õnnestus pargi kõigist filiaalidest ja suveniirtoodete müümisest saada rohkem tulu kui üheski teises segmendis (2019. aastal 26,23 miljardit dollarit – üle 37% kogu eelmise aasta müügitulust, mis moodustas 69,57 miljardit dollarit). Praegu on Walt Disney World ja DisneyLand määramata ajaks suletud. Töötajate ametiühing on juba teinud avalduse, et 43 000 Walt Disney Worldi töötajat oli sunnitud minema puhkusele.

Et kinod on suletud ja kõik spordiülekanded on peatatud, tekivad stuudio tegevuses ka paljud keerulised takistused. Üks viimaste nädalate eredatest hetkedest Disneyl on voogedastusteenuse Disney Plus käivitamine – sellel on juba üle 50 000 000 tasulise abonendi.

Tasub meenutada, et varem on Disney-stuudio juba teatanud filmide uutest esilinastuse kuupäevadest COVID-19 tõttu. Niisiis lükati filmi “Must lesk” esilinastus novembrisse, “Mulan” – juulisse ja “Džunglireis” üldse aasta võrra edasi.