Skip to main content

Riigi pangad vaatavad lähemalt väiksemate laenuandjate varade kvaliteeti, kirjutab Reuters.

Mõned suured Hiina pangad on karmistanud väiksemate laenuandjate varade kvaliteedi kontrollimist ja pankadevahelisi laenustandardeid, et vähendada krediidiriski areneva kinnisvarakriisi tingimustes, vahendas Reuters allikate sõnu. 

Vähemalt kaks riigi suurimat panka on viimase paari kuu jooksul viinud läbi väiksemate laenuandjate kontrollimist, et uurida nende varade kvaliteeti ja tuvastada kõrge makseviivituse risk, ütlesid allikad.Märgiti, et üks pankadest on lõpetanud alla 40 miljardi dollari suuruse varaga väikeste krediidiasutuste emiteeritud võlakirjade ostmise. 

Samuti otsustasid kaks riigipanka vähendada pankadevahelise laenamise piirmäärasid ja kehtestada sellistele tehingutele lühemad tähtajad väiksemate pankade puhul, mida peetakse kõrge riskiga pankadeks. Kõnealused pangad asuvad Kirde-Hiinas, Henani provintsis ja Nei Menggus. Hiina keskmise suurusega ja väikeste pankade tehingud moodustavad umbes poole pankadevahelise laenuturu kauplemismahust. 

Need sammud toimuvad keset kasvavat muret väiksemate pankade “tervise” pärast Hiinas süveneva kinnisvarakriisi tõttu. Selline ettevaatlik lähenemine võib halvendada väiksemate pankade olukorda, sest neil on üha vähem võimalusi laenude andmiseks, kuna suured pangad kasutavad klientide hoiuseid rahastamisallikana laenude andmiseks ning väiksemad osalejad laenavad nende vahendite hankimiseks konkurentidelt. 

Kuna Hiina on võidelnud majanduse aeglustumise ja selle mõjuga riigi finantssüsteemile, on kohalikud valitsused võtnud meetmeid pangandussektori toetamiseks, See hõlmab eelkõige väiksemaid panku, et säilitada riigi finantsstabiilsus. Osana toetusmeetmetest müüsid kohalikud omavalitsused rekordkoguses erivõlakirju, mille tulu suunati raskustes olevate väikeste piirkondlike pankade kapitali.

Free Money Cash photo and picture