Skip to main content

 

 

Hiinas on põllumajanduslaenude andmine tõusuteel. Veebruariks oli Zhejiangi põllumajanduspank eraldanud kevadiste põllutöödega seotud laenudeks umbes 50 miljardit jüaani ja Postipank umbes 60 miljardit jüaani. Põllumajandustootjad ütlevad, et laenu saamise protsess on muutunud palju lihtsamaks. Hiina Rahvavabariigi riiklik finantsreguleerimisasutus märgib, et riik teeb suuri jõupingutusi kaasava rahastamise edendamiseks.

Külaelanik Xue Yunfu: “Taotlesin laenu, et osta droon põllumajandustöödeks, ja see kiideti heaks juba järgmisel päeval.”

Huang Yunfeng, Hiina Põllumajanduspanga filiaali juht Shaoguani linnas Guangdongi provintsis: “Sel aastal on põllumajandussektoris nõudlus laenude järele märgatavalt kasvanud: aasta esimese kahe kuuga andsime välja ligi 2 miljardit laenu, mis on kolm korda rohkem kui samal perioodil eelmisel aastal.”

Guo Wuping, Hiina Rahvavabariigi finantsreguleerimise riikliku ameti osakonna direktor, ütles: “Pangad peaksid reageerima põllumajandustootjate vajadustele õigeaegselt. Kindlustusettevõtted peaksid samuti liituma kevadiste põllutööde toetamise protsessiga.”

Hiina põllumajanduslaenude kasv peegeldab riigi majanduse strateegilist suunda. Põllumajandus mängib toiduga kindlustatuse ja jätkusuutliku arengu seisukohalt võtmerolli, seega on sektori rahalise toetuse suurendamine oluline samm. See võimaldab maaettevõtjatel investeerida oma põllumajandusettevõtete arengusse, moderniseerida ja tõhustada tootmist.

Maapiirkondade majandusettevõtetele ja põllumajandustootjatele antavad laenud aitavad neil soetada kaasaegseid seadmeid, võtta kasutusele uusi tehnoloogiaid ja parandada oma toodete kvaliteeti. See omakorda aitab suurendada põllumajandustoodangut ning parandada Hiina kaupade konkurentsivõimet maailmaturul.

Suurenenud laenunõudlus põllumajandussektoris näitab pankade kasvavat usaldust põllumajandussektori ja selle edasise arengupotentsiaali vastu. See peegeldab ka positiivset dünaamikat maapiirkondades, kus ettevõtlus ja moderniseerimisprotsessid intensiivistuvad.

Seega on laenumahu suurendamine Hiina põllumajanduses oluline mehhanism maapiirkondade toetamiseks, aidates kaasa nende arengule ja elanikkonna elujärje parandamisele.