Skip to main content

Hiinas kasvasid uued pangalaenud märtsis rohkem kui kaks korda

Hiina Rahvapanga (PBOC) andmetel kasvas märtsis uute pangalaenude maht Hiina kohalikus vääringus 3,89 triljoni jüaanini (565 miljardit dollarit) – kuu aega varem oli väljastatud 1,81 triljonit jüaani. Trading Economicsi küsitletud analüütikute konsensusprognoos oli, et see näitaja tõuseb 3,24 triljoni jüaanini.

Märtsi uute laenude emiteerimine oli kuu suurim alates vähemalt 2004. aastast. Hiina riigi vääringus väljastatud pangalaenude kogumaht oli eelmise kuu lõpus 11,8% suurem kui aasta varem (veebruaris 11,6%). Rahastamise kogumaht (sealhulgas pangalaenud, bilansivälised laenud ning omakapitali ja võlakirjade paigutused) kasvas märtsis 5,38 triljoni jüaanini, samas kui veebruaris oli see 3,16 triljonit jüaani.

Analüütikud ootasid finantsturu tõusu keskmiselt 4,5 triljoni jüaanini. Rahapakkumine M2 (sularaha ja kõik hoiused) kasvas eelmisel kuul 12,7% võrreldes eelmise aasta sama perioodiga, pärast 12,9% tõusu kuu varem.

USA senatis esitati eelnõu Maailmapanga laenude keelustamiseks Hiinale

USA senaatorid arutavad eelnõu, millega Maailmapangal ja Aasia Arengupangal keelatakse laenude andmine Hiinale ja ka Hiinalt laenu võtmine. Vabariiklasest senaatori John Barrasso sõnul on USA jaoks oluline tagada, et USA raha ja ressursid läheksid riikidele, kes seda kõige rohkem vajavad, mitte Hiinale. Senaator väidab, et selline seaduseelnõu lõpetaks laenamise Hiinale ja aitaks suunata arengupankade tähelepanu uuesti nende otsestele eesmärkidele.

Seaduseelnõu toetas üle 20 senaatori, sealhulgas üks demokraatide partei esindaja. Selline olukord sunnib rahandusministrit andma USA pankade esindajatele korralduse “esitada vastuväiteid igasuguse laenu, laenu pikendamise või tehnilise abi andmisele Hiinale selle panga poolt”.