Skip to main content

Araabia Ühendemiraatide kinnisvaraturg on ahvatlev. Ning hüpoteeklaenu vormistamine sealse kinnisvara soetamiseks on kindlasti üks elu tähtsamaid otsuseid.

Araabia Ühendemiraatides soovitavad spetsialistid hüpoteeklaenu taotlemisel laiemalt ringi vaadata ning mitte kohe tormata oma kodupanga teenuseid kasutama. Ehk on selles pangas hüpoteeklaenu tingimused tõesti suurepärased, aga võib-olla on mõne teise panga pakutav variant hoopis parem? Kuna hüpoteeklaen on pikaajaline kohustus, siis tasub leida aega selleks, et madalaimat intressi ja parimat hüpoteeklaenu pakkujat otsida. Loomulikult tasub vestelda ka sama asja juba läbiteinud inimestega, aga siinjuurs tasub siiski meeles pidada, et inimestel on väga harva ühesugused eeldused või võimalused – erinevused võivad olla nii sissetulekutes kui ka ostetava kinnisvara hinnas ja asukohas, kõik need aspektid mõjutavad aga otseselt iga konkreetse hüpoteeklaenu tingimusi.

Nõu tasub küsida ka professionaalidelt – selleks on Araabia Ühendemiraatides olemas spetsiaalsed hüpoteeklaenu eksperdid. Nad teevad kliendi eest läbi kõik hüpoteeklaenu  taotlemise etapid ning peavad ise läbirääkimisi pankadega. Hoolimata sellest, et nende teenuste eest tuleb eraldi maksta, peavad paljud kliendid seda siiski kõige mugavamaks võimaluseks.

Hea soovitus on kliendile ka see, et ta ei laseks end erinevatest intressimääradest ja hüpoteeklaenu võimalustest segadusse ajada – põhimõtteliselt on ainuke tähtis number igakuine kuumakse. Just selle järgi saab klient paika panna, kas pakutava hüpoteeklaenu tingimused on tema jaoks sobivad või mitte.

Araabia Ühendemiraatide pangad on üsna vastutulelikud ka nendel juhtudel, kui keegi soovib iga kuu kokkulepitud summast veidi rohkem hüpoteeklaenu tagasi maksta või tasuda kogu laenusumma enne laenulepingu ametlikku lõppemist. Vastavate tegevuste jaoks on olemas küll ca 0,5 – 5% suurused varajase tasumise maksud, kuid needki on pangaga läbi rääkides võimalik soodsamaks kaubelda. Samuti on määratud ca 1% suurune korraldustasu, mida tasub ka alati proovida väiksemaks kaubelda.