Skip to main content

Maailma ühel suurimal laenuturul Indias on hakanud 25- kuni 35-aastased noored hakanud ära kasutama väikelaenusid puhkuse rahastamiseks. Peaasjalikult kasutatakse selleks väikelaenajaid ja kasutajalt-kasutajale laenuteenuseid, mida saab kasutada nutika rakenduse või veebiteenuse vahendusel.

Väikelaenajate P2P laenuplatvormidel moodustavad nii nimetatud puhkuselaenud 12 kuni 20 protsenti kõigist väljastatud laenudest. Mõne India väikelaenaja jaoks on see suurim tootlikkusega laenusegement pärast autolaenu.

Osad laenupakkujad nagu näiteks Finzy on sõlminud partnerluslepped turismifirmadega, mis sel hooajal müüvad peamiselt reise Euroopasse, Austraaliasse ja Lõuna-Aafrika Vabariiki. See näitab, et India pealkasvav generatsioon vaatab üha eklusiivsemaid sihtkohtasid, mis nõuvad aga ka suuremat investeeringut.

Peamiselt hakkab laenutaotluste arv kasvama riigipühade ajal, kui inimesed saavad siirduda puhkama juba kolmapäeval või neljapäeval. Pikemate nädalavahetuste soovitakse võtta lühiajalisemaid väikelaene võrreldes näiteks Euroopa või Austraalia reisiga, kuid taoliste nädalavahetuse puhkuste arv näiteks Goas on viimastel aastatel plahvatuslikult kasvanud.

Kolmas suund on pulmadega seotud reiside rahastamine puhkuselaenu abil. Nimelt lähevad paljud India noored mesinädalaid või pulma-eelseid viimased öid pidama näiteks Taisse. Kõigist puhkuselaenudest moodustavad pulmareisideks võetud laenud 8- kuni 10-protsenti.