Skip to main content

Kinnisvaralaenu tingimused mitteresidentidele.

Kui on vajadus ja tahtmine jääda pikemalt pidama näiteks Londonisse, siis oleks mõistlik vaadata korraks üle, mis toimub Ühendkuningriigi hüpoteegilaenu turul.

Põhilised tingimused

Praegustes tingimustes peab laenutaotleja aastasissetulek moodustama vähemalt 30 000 inglise poundi. Laenu suurendamine ilma sissetulekut tõendamata on võimalik juhul kui on olemas ette näidata ülemäärane raha või vara summas 1 000 000 inglise poundi. Viimasel juhul saab tegemist olema ilmselt ka kinnisvaralaenuga mõnelt selliselt pangalt, mis spetsialiseerub rikastele klientidele.

Sissetuleku tõendamiseks võib olla sobilik kiri tööandjalt, tuludeklaratsioon, rahvusvahelise akreditatsiooniga sertifitseeritud raamatupidaja poolt tehtud vastav avaldus jne. Tavaliselt nõuab pank andmeid viimase 6 kuu sissetulekutest, mis tõestaks regulaarsete sissetulekute olemasolu – palk, dividendid, boonused, üüritulud jne. Seega loetakse siin sissetulekuteks ka kinnisvara või muu omandi väljarentimisest saadavad renditulud. Kinnisvaralaenu väljastamiseks vajalike varade olemasolu tõendamiseks võib olla kinnitused investeeringutest või väärtpaberite konto väljavõte jne.

Natuke numbreid

Inglismaa mitteresident võib saada kinnisvaralaenu kuni 75% ulatuses kinnisvara ostusummast juhul, kui on tegu erahoonega ning kuni 65% ostuhinnast, kui osta ärikinnisvara.

Kinnisvaralaenu intressimäär Inglismaal võib olla fikseeritud (4-6%) või ujuv (Bank of England poolt määratud intressimäär +1-3%). Laenu antakse tavaliselt 25 aastaks, kuid selle võib tagasi maksta või refinantseerida sobivamatele tingimustele igal ajal või peale maksimaalselt 2 aasta jooksul peale kinnisvaralaenu väljastamist.

Laenumaakler – palgata või mitte?

Kinnisvaralaenu fikseeritud kulud hõlmavad tavaliselt laenumaakleri teenustasu (1-1.5%) ning komisjonmakse pangalaenu organiseerimise eest (200 inglise poundsi). Läbipaistva või eeskujuliku laenuajaloo puhul ning juhul, kui laenuvõtja on võimeline suhtlema pangaga otse ja inglise keeles, võib laenumaakleri palkamise tasu peals ka kokku hoida ning ajada asju ise. Siiski aitab laenumaakler leida kliendile parim pakkumine ning sellega tema teenustele kulutatud raha ka hea pakkumise arvelt nö. „tagasi teenida“.