Skip to main content

Kui inimene on valmis endale isiklikku kodu soetama ja tahab kinnisvaralaenu võtta, võiks ta oma suhtumise rahasse ja selle kulutamisesse põhjalikult läbi mõelda. Siin on olemas mõned vihjed, mida tuleks igal kinnisvaralaenu võtjal kaaluda ja võimaluse korral nende järgi ka talitada. Pikas perspektiivis tasub see end kindlasti ära ja seda isegi siis, kui kinnisvaralaen ühel või teisel põhjusel siiski võtmata jääb.

  1. Püüa krediitkaart miinustest nulli viia. Mida vähem krediiti sa kinnisvaralaenu taotlemisel omad, seda paremas valguses kõigile finantsasutustele ka paistad.
  2. Vaata hoolega läbi oma krediitkaardi kulutused. Oled sa hoolega järge ajanud, millised kulutused su krediitkaardi peal kirjas on? Kui raporteid põhjalikult mitte uurida, võib mõni viga või (kõige halvemal juhul) näiteks lapse hoolimatu krediitkaardi kasutamine halvasti nii rahakotile mõjuda kui ka kinnisvaralaenu saamist mõjutada. Seepärast tasub tehtud kulutused rida realt läbi käia ning kõigist vigadest kohe märku anda.
  3. Väldi uusi kulutusi. Tuttuue kodu sisustusse võiks ju kuuluda ka sama uus ilus elutoa mööbel või siis tunned sa, et vana auto ei sobiks uue maja ette kohe kuidagi. Pea siiski hoogu ning võta uut krediiti ja autoliisinguid alles siis, kui käsilolev kinnisvaralaen on õnnelikku lõpptulemuseni jõudnud.
  4. Mõtle kinnisvaralaenu peale võimalikult vara. Kui saad, aja laenutaotlusega asjad korda veel enne seda, kui oma unistuste maja üleski leiad. Sel moel pole sul vaja ilusa kodu leidmisel enam muretseda, kas sulle vajalikus summas kinnisvaralaenu üldse antaksegi.
  5. Kui oled taotlusele jaatava vastuse saanud,  jätka säästlikku joont. Säästmine olgu tõsine eesmärk ka siis, kui kinnisvaralaenu sissemakse on omalt poolt ära tehtud. Nii saad paremini ühele konkreetsele laenule keskenduda.