Kui oled teada saanud oma kinnisvaralaenu saamise võimalused ning teada on ka see, kui kallist eluaset saaksid endale lubada, siis on aeg hakata ringi vaatama, mida kinnisvaraturul ka parasjagu pakutakse. Aga kõigepealt tuleb loomulikult need pakkumised leida.

Ära torma. Uue kodu otsimise alustamise otsus ei tähenda kohe veel seda, et peaksid saama nädala pärast juba sisse kolida. Ning kindlasti pikeneb otsinguperiood veelgi, kui koduotsija nägemused oma ideaalkodust on veidi keerulisemad kui tavaliselt.

Vaatame läbi mõned võimalused kinnisvarapakkumiste leidmiseks:

Kinnisvaraportaalid

Eestis on kaks suuremat kinnisvaraportali, kus võiks regulaarselt ringi vaadata – City24.ee ja kv.ee. Kõige kasulikum on seadistada neis sulle vajalike kriteeriumitega otsing ning lasta sellele vastavad uued pakkumised endale meilile saata. Kindlasti ära unusta seejuures ka oma saadava kinnisvaralaenu maksimaalset suurust.

Kohalikud infokanalid

Väiksemates asulates on headeks infokanaliteks ka kohalikud ajalehe ja kuulutused poeseintel. Kindlasti ära unusta seejuures ka oma saadava kinnisvaralaenu maksimaalset suurust.

Kinnisvaramaakler

Oma soovid võib edastada ka kinnisvaramaakleritele – oma töös puutub ta pidevalt mitmete kinnisvaraobjektidega ning väga vabalt võib ta sulle sinu unistuste kodu pakkuda ennegi, kui see kinnisvaraportaalidesse üles jõuab. Kindlasti ära unusta seejuures ka oma saadava kinnisvaralaenu maksimaalset suurust.

Muud võimalused

Kui unistuste koduks on korter mõnes konkreetses majas, siis oleks ehk mõistlik pista teada oma ostusooviga korterite postkastidesse ning vastav kuulutus koridoriseinale. Kui sooviks on elada teatud kindlas piirkonnas, siis tasuks ühendust võtta ka tolle piirkonna asumiseltsiga (väga tõenäoliselt on selline olemas). Kindlasti informeeri oma plaanidest ka sõpru ja tuttavaid ning sotsiaalvõrgustiku kontakte – lahendus võib tulla sealtki. Kindlasti ära unusta seejuures ka oma saadava kinnisvaralaenu maksimaalset suurust.