Skip to main content

Meelitab Island – see väike müstiline liustike ja vulkaanide maa? Kohe nii palju, et külastamisest üksi jääb väheks? Aga miks ka mitte – Kirsti elab ju juba Rejkjavikis, seega võid seda vabalt teha ka sina.

Laenu valuuta

Islandil väljastatakse laen kinnisvara tagatisel nii Islandi kroonides (ISK) kui ka teistes suuremates valuutades.

Põhitingimused

Laenu taotlemisel nõuab pank sellist informatsiooni, mis võimaldab kindlaks määrata laenusaaja tegelik sissetulek ning sellega seotult ka tema tegelik võime laenu tagasi maksta. Seejuures ei võeta arvesse ostetavalt kinnisvaralt saadavat võimalikku renditulu. Laen kinnivara tagatisel võib olla antud minimaalsummas alates 2,000,000 ISK, maksimaalsumma puudub, kuid see ei tohi ületada 80% ostetava kinnisvara väärtusest või selle ostuhinnast (kumb iganes siis madalam on). Kinnisvara hindamisel võetakse arvesse kõiki laenusaaja olemasolevaid kohustusi, kaasa arvatud kõik hüpoteegi- ja rendimaksed ning kommunaalkulud.

Laen kinnivara tagatisel väljastatakse laenusaajale, kes tõestab ära oma sissetulekud ja saab sellest olenevalt oma laenutaotlusele positiivse vastuse:

    • Töötaja – vajalik esitada koopiad viimase 6 kuu töötasu väljavõtetest ja oma isikliku konto viimase 6 kuu väljavõtetest;
    • Ettevõtja – vajalik esitada koopiad viimase 3 aasta auditeeritud majandusaruannetest, viimase 12 kuu firma kontode väljavõtetest ning viimase 6 kuu oma isikliku konto väljavõtetest.

Laen kinnisvara tagatisel väljastatakse maksimaalselt kuni 40 aastaks, aga see peab olema olema tagasi makstud laenusaaja 65. eluaastaks. Tavaliselt vormistatakse laen kinnisvara tagatisel ujuva intressimääraga suuruses alates 4,5%, kui laen kinnisvara tagatisel on väljastatud Islandi kroonides, ning 3,5-6%, kui laen kinnisvara tagatisel on väljastatud teistes valuutades