Skip to main content

Sinu hüpoteeklaenu taotlus on küll positiivse vastuse saanud, aga soovitud eluaseme väärtusest teatud protsendi osas nõuab laenuandja ka omafinantseeringut. Igapäevaselt on ju kulutusi küll ja veel niigi – kuidas nende kõrvalt küll veel see vajalik summa kokku koguda? Mõned asjalikud soovitused selleks siin:

Püstita eesmärk

Mõtle läbi, kui palju peaksid sa hüpoteeklaenu omafinantseeringu osa kokkukogumiseks iga kuu raha kõrvale panema. Mõtle ja kalkuleeri, kui suur oleks see summa, mida sa igas kuus hüpoteeklaenu osamaksena tasuma pead hakkama ning ürita sama suur summa igas kuus kõrvale panna. Selliselt saab kohe ka selgeks, kas iga kuu sellise summa äraandmine sulle üleüldse jõukohane on.

Pea tulude-kulude üle arvestust

Kõige paremini saavad asjad selgeks nende üleskirjutamisega. Koosta oma pere eelarve ja märgi selles täpselt üles kõik pere sissetulekud ja tehtud kulutused. Edaspidi on sul selle abil hea ülevaade sellest, millele sinu pere kulutusi teeb ning vastavalt selguvad sealt ka need kohad, mille arvelt neid kulutusi võimalik kokku hoida on.

Mõtle läbi võimalikud lisasissetulekute allikad

Ehk oleks sul võimalik oma sissetulekuid suurendada. Teha lisatööd? Või on sul ehk mõni oskus või hobi, mida annaks enda kasuks tööle panna? Samuti pane hüpoteeklaenu omafinantseeringu kogumiseks kõrvale iga ootamatult laekunud suurem summa. Olgu tegu siis preemia või tulumaksutagastusega – ära kuluta seda niisama hetkeemotsioonide ajel.

Tee hüpoteeklaenu omafinantseeringu osa kogumiseks eraldi konto

Kanna säästmiseks mõeldud summa kohe spetsiaalselt hüpoteeklaenu kogumiseks avatud pangakontole, siis ei teki kiusatust seda niisama igapäevastes kulutustes ära kasutada. Kaval oleks ka hakata arveldama sularahaga. Võta pangaarvelt nädala jagu raha välja ning ära võta pangakaarte üldse kaasa. Nii pole ka seda ohtu, et kulutaksid rohkem, kui oled planeerinud.