Skip to main content

Hiina McDonald’s restoranide operaator kaasas umbe 2 miljardi suuruses summas pangalaenusid, vabastamaks äri juhtimiseks vajalikku likviidsust, kuna riigis säilib siiani Covid-19 võitluse täielik sallimatus.

Hiina riigiettevõte CiticLtd., CiticCapital ja ameerika erainvesteerimisorganisatsioon  CarlyleGroupInc. omandasid kontrolli kiirtoitlustusvõrgu operatsioonide üle mandri-Hiinas ja Hongkongi   McDonald’s Korporatsioonis  2017.aastal, hinnates äri $2,1 miljardi suuruses summas. McDonald’s kohaletoimetamise teenused Hiinas on viimase kahe aastaga kasvanud, seda isegi mandri-Hiina ajutiste blokeeringute foonil.

Teadvate allikate sõnul moodustab kohaletoimetamise äri umbes 30 % üldisest müügimahust. McDonald’s kohtade arv on Hiinas peale tehingu sõlmimist suurenenud umbes kahekordselt. 2021.a. lõpu seisuga oli ettevõttel 4395 kauplust Hiinas ja 247 kauplust Hongkongis. Firma kavatseb avada sel aastal Hiinas umbes 800 kauplust, teatas analüütikutele McDonald’sCorp.finantsdirektor Jan Borden.

Hiina blokeerimise, massilise testimise ja tsetntarliseeritud karantiini režiim ei näita mingeid väliseid tunnuseid selle kohta, et see seisatakse, vaatamata sellele, et majandus on languses, teiste riikide valitsused aga tühistasid viimastel kuudel laialdaselt pandeemiaga seotud piirangud. Ametiisikud peavad olema andunud CovidZero ja viirusvõitlusega tööle, räägiti kolmapäeval Tervishoiu Rahvuskomisjoni avalduses. CovidZero õõnestab mitte ainult Hiinas asuvaid McDonald’s, vaid ka tarbijate usaldust riigi laialdase makromajanduskeskkonna vastu, tunnistas  McDonald’sCorp. peadirektor.