Skip to main content

See on seotud uute ja kasutuses olnud sõidukite hinna tõusuga. Ameerika tarbijad sukelduvad uute sõidukite järsust hinnakasvust võlgadesse, on nad ju harjunud ostma sõiduvahendeid krediiti.

Viimasel ajal on uue sõiduki keskmine laenusumma tõusnud rekodrtasemeni – 40 290 USA dollarit. Uue sõiduauto kuu keskmine laenumakse tõusis 667 USA dollarini teises kvartalis, mis on pea 15 % suurem, kui aasta tagasi, teatab Experian oma viimases autoturu finantseerimise aruandes. Laenude keskmine summa kasvas 13,2 % võrra.  

Laenu keskmine kestvus uuele sõidukile jäi teises kvartalis muutumatuks, võrreldes möödunud aastaga ja moodustas mitte üle 69 kuu. Samuti laenavad rohkem kasutatud sõidukite ostjad. Kasutatud sõiduki keskmine laenusumma hüppas üles 18, % võrra – kuni 28 534 USA dollarini, keskmise kuumaksega 515 USA dollarit, mis on 17 % võrra varasemast suurem.

Uute sõidukite hinnad kasvasid Ameerika Ühendriikides kiiremini, kui inflatsiooni keskmine tase kogu aasta jooksul. Autotootjad räägivad, et nad ikka veel ei jõua nõudlusele järele pooljuhtide ja muude defitsiidi tõttu.

Keskstatistilise uue sõiduki või veoauto hind saavutas rekordi 46 259 USA dollarit augustis, teatas sel nädalal uuringufirma J.D. Power. Üha rohkem tarbijaid valivad kasutuses olnud sõidukeid, kuna uute sõidukite hinnad vaid kasvavad. Kasutatud sõidukid moodustasid 61,8 % kõikidest transpordivahendite laenudest teise kvartali vältel, võrreldes aasta varem olnud 58,5 %. Teises kvartalis finantseeritud transpordivahendite seas olid 60 % maasturid.