Skip to main content

Mittepangad ja alternatiivsed laenuasutused kujutavad endast tõsist ohtu turgu valitsevatele pankadele. Edu tagavad uute tehnoloogiate kasutuselevõtt, meeldivad laenutingimused ja nende teenindamine, keda pangad ei tahtnud toetada. 

Alternatiivsed laenuvõimalused:

– SoFi: veebipõhine laenuandja, kes keskendub õppelaenude ja hüpoteeklaenude refinantseerimisele madala riskiga laenuvõtjatele. Ettevõte pakub uut tüüpi laenamist väljaspool traditsioonilisi panku. SoFi väärtus on 4,4 miljardit dollarit pärast 500 miljoni dollari kaasamist 2017. aasta veebruaris. Kokku on ettevõte kaasanud üle 2 miljardi dollari, millest SoftBank investeeris 2015. aastal 1 miljard dollarit. 

– Quicken Loans: suurim laenuandja USAs, mis ei ole pank. Hüpoteeklaenuandja  Quicken Loans veebirakenduse abil kulub hüpoteegi taotlemiseks vähem kui 10 minutit. 2017. aasta neljandas kvartalis oli Quicken Loans mahu poolest USAs suurim laenuandja, edestades Wells Fargo Banki.

– Kabbage: laenuplatvorm, mis teeb alustavatele ettevõtjatele lihtsaks unustada paberimajandus. Pangad küsivad sageli terve hunniku dokumente ja võivad keelduda laenu andmisest valede parameetrite tõttu, mis ettevõtet isegi ei puuduta. Kabbage läheneb sellele probleemile loovalt: ta mõõdab mittestandardseid olulisi parameetreid. Ettevõte on aidanud juba enam kui 150 000 ettevõtjat, andes välja laene mahus kokku 5,6 miljardit dollarit. Minimaalsed nõuded: ettevõtte käive peab olema aastas vähemalt 50 000 dollarit või viimase 3 kuu jooksul 4200 dollarit kuus.

Alternatiivne laenuturg

Kuigi suurim osa ärilaenuturust kuulub endiselt traditsioonilistele pankadele, on nende kasv aeglustumas. Nõudlus alternatiivsete laenuplatvormide järele seevastu kasvab. Business Insider Intelligence’i SMB Lending Reporti kohaselt moodustavad VKEd peaaegu kõik erasektori ettevõtted USAs ja annavad tööd 60%le kõigist riigi töötajatest. Siiski on VKEdel tavaliselt raskusi laenude taotlemisega turgu valitsevates pankades ja nad pöörduvad selle asemel alternatiivsete platvormide poole.

Kui traditsioonilised pangandusasutused oma tavasid ei uuenda, võivad tehnoloogiaettevõtted võtta suurema turuosa. 

Free Sale Reduced photo and picture