Skip to main content

Üha enam Suurbritannia suurpankasid on hakanud uute klientide leidmisel pöörduma eralaenajate poole, kes pakuvad kinnisvaratagatisel väike- ja keskmisi laenusid. Pangad näevad väiketegijate suurima eelisena paindlikke teenusetingimusi, kuid suurima eelise annavad P2P laenuturul kasutatavad tehnilised platvormid.

Näiteks Blend laenuvõrgu omaniku Yann Murciano sõnul on suur- ja erapangad tegemas suuri investeeriunguid P2P eralaenuturul. “Meie hinnangul ei konkureeri me enam pankadega, vaid pakume finantsteenuseid, mida suurpangad pakkuda ei soovi,” selgitas Murciano tekkinud sümbioosi tagamaid.

Murciano sõnul on pangad agarad kasutama finantstehnoloogiat ja pakkuma oma teenuseid laenude finantseerijana. Teisalt on ettevõtja väitel hakanud osad pangad suunama enda kliente eralaenupakkujate juurde, kuna ei soovi enam pakkuda väike- või tarbimislaene.

“See näitab, et alternatiivsed laenupakkujad on sulandumas pangandusmaastiku ökosüsteemi ja traditsioonilised panganduskorporatsioonid näevad väiksemaid tegijaid võrdväärsete partneritena,” leiab Murciano. Ta lisab, et kui suurpangad hakkavad P2P turgu toetama sisendab see kindlust investoritesse ja muudab muidu klientidele halli alana näinud turgu usaldusväärsemaks.

Murciano juhitud Blend laenuvõrgustik alustad tööd sel aasta alguses ja on praeguseks väljastanud kolm miljoni naela väärtuses laenusid. Esimese ja teises kvartalis teenis Blend 12 protsenti kasumit.