Skip to main content

Hüpoteeklaenud Ameerika Ühendriikides muutuvad soodsamaks. Hüpoteeklaenude intressimäärad langesid alla 3%. Riikliku hüpoteeklaenufirma Freddie Mac ülevaatest ilmnes, et selle aasta juuli keskpaiga seisuga oli 30-aastaste hüpoteeklaenude fikseeritud intress 2,98%. On teada, et veel nädal varem olid need arvud 0,05% kõrgemad.

Kui rääkida hüpoteeklaenude intressimäärast eelmise aasta samal perioodil, siis oli see umbes 3,81% aastas. Sel ajal oli see näitaja üks madalaimaid viimase 50 aasta jooksul. 2018. aastal oli intressimäär 4,54%. Seega on eelmisel kuul registreeritud näitaja madalaim alates arvestuse algusest 1971. aastal.

Laenuperioodiks 15 aastat pakutakse praegu keskmise intressimääraga 2,48% (nädal varem pakuti laene intressimääraga 2,51%). Samuti tasub märkida, et määrad ei sisalda lisamakseid ja võimalikke vahendustasusid, mis on seotud hüpoteegiga. Analüütikute esitatud andmed lähtuvad 125 hüpoteeklaene pakkuvatest ettevõtetest Ameerika Ühendriikides.

Ameerika hüpoteeklaenude analüütikaagentuur Fannie Mae ennustas, et intressimäärad langevad 2021. aastaks jätkuvalt 2,8% -ni (silmas pidades eluasemelaene 30 aastaks). Spetsialistide hinnangul on küsimuse üks pool refinantseerimine, teine ​​pool aga pakkumiste vähesus turul. Madal pakkumine tuleneb suuresti uute majade ehituse nõrkadest suundumustest pärast 2008. aasta majanduslangust.

Juuli alguses esitas IMF prognoosi jooksva aasta riigivõla rekordtaseme kohta. Eeldatakse, et rahvusvaheline riigivõlg moodustab 101,5% maailma SKT-st ja selline olukord on ajaloos esimene. Meenutame, et aprillis esitasid eksperdid prognoosi riigivõla, aga ka USA osalise võla suurenemise kohta 2020. aastal COVID-19 pandeemia ulatusliku leviku tõttu.