Skip to main content

Ameerika finantstehnoloogia-startup Milo alustas maailmas esimesena krüptovaluuta hüpoteegi teenuste osutamist. Firma paklub ameerika kodanikele ja välismaalastele kasutada nende digiaktiive USA-s kinnisvara ostmisele suunatud lepingute vormistamiseks.

Firma pressiteates rääägitakse, et seni saavad 30-aastase eluasemelaenu soovijad tagatisena kasutada vaid bitkoineid. Sellisel laenustamise viisil on omad eelised. Milo lubab krüptovaluuta omanikel kasutada oma aktiive kinnisvarasse investeerimisel selle asemel, et seda algse sissemakse nimel müüa. Vastasel juhul tuleks nendel tasuda hüpoteegi maksu või siis võivad krüptovaluuta kursi kasvamise tulemusel nende aktiivid hinnas kaotada.

“Kliendid ootavad, et pakume miljonitele suurtarbijatele innovatiivseid laenulahendusi …. Eksisteerib ääretul hulgal juhtumeid, mil inimesed ostsid kinnisvara bitkoinist saadud tuludest, see aga kasvas hinnas ja kallines miljonite dollariteni”, – räägib Milo peadirektor ja asutaja Josip Rupena. Kuid jääb arusaamatuks, kui palju täpselt läheb vaja sõjalis-tehnilist koostööd laenu tagastamiseks. Samuti on arusaaamatu, kuidas kavatseb kompanii tasakaalustada aktiivi volatiilsust.

Milos väidetakse, et varase juurdepääsu etapil on juba vormistatud mitu hüpoteeki. Kompanii tegeleb selle selle programmi arendamisega 2021.aasta jaanuarist ja loodab, et juba 2022.aastal muutub selline teenus kättesaadavaks paljudele avalduse esitanutele. “Krüptohüpoteek lubab avardada meie pakkumisi nendele klientidele, kellele teistes finantsfirmades keelduti vaid krüptovaluuta tõttu. Me aitame, et sellist enam ei juhtuks, nende bitkoinid aga aitavad nendel osta kinnisvara”, räägib Rupena.

Põhja-Ameerika bitkoin-konveretnsil Miamis 17.jaanuaril nimetas linnapea Francis Suarez sõjalis-tehnilises koostöös hüpoteeki “novaatorlikuks saavutuseks”. Ta on veendunud, et see tingib USA domineerimise esimese krüptovaluuta ökosüsteemis. “Selleks, et saada kapitali pealinnaks, vajab Miami selliseid kui Milo, mis on valmis juurutama innovatsioone ja genereerima ideid”, – lisas linnapea. Suarez on tuntud krüptovaluuta populariseerijana – möödunud aastal avaldas soovi saada palka bitkoinides.